Шарас и Миротић славе Американца – Мицов без финала Евролиге! /видео/

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаНикола Миротић
Никола Миротић - Sputnik Србија, 1920, 28.05.2021
Кошаркаши Барселоне пласирали су се у финале Евролиге победом над Олимпијом из Милана 84:82. Кош за победу постигао је Американац Кори Хигинс.
У Келну гледали смо феноменалан полуфинални дуел у ком су одлучиле ситнице. Кевин Пантер, који је одиграо сјајан меч, није успео да погоди за вођство на 10 секунди до краја, те је каталонски клуб имао шансу за победу.
Лопта је била у рукама Корија Хигинса и Американац је, што рекли у Сједињеним Америчким Државама, испоручио. Погодио је за победу и Барса ће у великом финалу играти против Ефеса који је победио ЦСКА.
View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

Утакмица је била веома турбулентна пошто су се екипе константно смењивале. Прво полувреме припало је екипи Шарунаса Јасикевичуса, међутим, у трећој четвртини на терену гледамо смо само „манекене“.
Милано је играо сјајно, трећи период добио је 29:16 и утисак је био да је моментум на њиховој страни. Током четврте четвртине било је веома напето и очекивао се драматичан финиш.
Репрезентативац Србије Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 28.05.2021
Бриљантни Мицић срушио руског гиганта за финале Евролиге!
И, драматичније од овога није могло. Пантер је на 1:44 до краја погодио тројку за 82:82, те су у наредним поседима екипе имале подједнаке шансе за победу.
Милано се много испромашивао, а кључни кош није успео да погоди бивши кошаркаш Црвене звезде (Пантер). Лепо је изградио позицију, али на десет секунди до истека времена није успео да погоди тројку.
Барса је брзо кренула у напад и Кори Хигинс успешно га је реализовао.
Најефикаснији у победничком тиму био је Миротић са 21 поеном, Калатес је постигао 17, али се и повредио, те ћемо видети какав је његов статус за финале. Код Милана Пантер је постигао 23, Мицов 14, Шилдс 13, а Родригес је постигао 11.