Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковић декласирао Американца на старту Ролан Гароса!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, победио је америчког тенисера Тениса Сандгрена у првом колу Ролан Гароса са 6:2, 6:4, 6:2 и послао поруку ривалима да је више него спреман да поведе трку за трофеј на француском Гренд слем турниру!
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 30.05.2021
У Америци се не може научити оно што је Новак понео из Србије /видео/
Ђоковић је на терену провео тачно два сата, имао је све конце меча у својим рукама, али је током дуела имао и замерке на своју игру.
Упркос свему, одржао је фокус, у правим моментима је доносио праве одлуке, нарочито у другом сету када је спасао чак шест брејк лопти.
Ђоковић је своје амбиције показао већ у првом гему првог сета, направио је брејк и потом до седмог гема чекао на други, за велику предност.
Осми гем је био мање-више формалност, пропустио је Ђоковић једну сет лопту, али не и другу, те стигао до 1:0 за свега 31. минут.
Двадесет минута дуже је трајао други сет, Сандгрен је успео да ухвати ритам, у неколико наврата је Новак био у тешким ситуацијама, али се из сваке извукао.
Српски тенисер Марко Топо током Београд опена - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2021
Рођен је у Минхену, али је изабрао Србију – и за њега гарантује Новак Ђоковић
Неуралгични моменти су виђени у другом и шестом гему, у сваком од њих Американац је имао по три брејк шансе, али је Ђоковић био доминантнији и без већих проблема је успевао да се извуче из непријатних околности.
Брејк направљен у првом гему га је водио кроз цео сет и омогућио му да у десетом стекне предност од 2:0.
Трећи сет је могао да стартује као и прва два, али је Сандгрен успео да спасе две брејк шансе.
Ипак, наредних пет гемова је припало Новаку, у седмом је имао брејк и меч лопту, али је све оставио за свој сервис-гем, искористио је прву шансу да заврши дуел и то је учинио.
У наредном колу Ђоковић ће играти у четвртак против Пабла Куеваса, који је максималним резултатом победио домаћег тенисера Луку Пуја.
Меч сте могли да пратите у директном текстуалном преносу уз Спутњик спорт.
20:12 01.06.2021
23:07 01.06.2021

Лоше је Новак почео осми гем, али је све надокнадио бриљантним летећим форхендом, притом затраживши да брзо добије лоптице за наредни сервис.

Висок темпо није одговарао Американцу, погрешио је из слајса, а потом и из форхенда, за две меч лопте Ђоковићу.

Једна је била довољна – победа Ђоковића за тачно два сата на терену!

23:02 01.06.2021

Сервис-волеј игром Новак је стигао до првог поена, али је Сандгрен затим освојио два поена и учинио гем занимљивијим.

Ђоковић је дивном паралелом изједначио, затим и стигао до меч лопте, али је пре времена желео да заврши поен што је донело грешку.

Предност је Сандгрен добио новом лошом реакцијом Новака и искористио је – 5:2 за Ђоковића.

22:58 01.06.2021

Стигао је Ђоковић до 40:0, али и потом поклонио поен ривалу. Сандгрен ипак није имао довољно нерава и промашио је терен – 5:1 за Новака!

22:54 01.06.2021

Феноменалан гем за Ђоковића и нови брејк – 4:1!

22:51 01.06.2021

Опет Ђоковић није успео да заврши гем са „нулом“, али јесте дозволивши ривалу један поен – 1:3.

22:47 01.06.2021

Сандгрен је после жестоког промашаја и 30:0 за Ђоковића лансирао лоптицу на трибине, опоменут је, али Новак није успео да искористи нервозу ривала и погодио је мрежу, да би затим и промашио терен за изједначење.

Брејк шанса је ипак стигла за Ђоковића, што је и искористио, одличном одбраном и лошим ударцем ривала – 2:1 за Новака!

22:42 01.06.2021

Никако да Ђоковић дође до сервис-гема са „нулом“ – имао је 30:0, али је промашио терен и поклонио поен ривалу.

То није утицало на њега, сјајно је сервирао и изједначио на 1:1.

22:39 01.06.2021

Сандгрен је спасао једну брејк шансу за Новака, дозволио му је нову после непотребне егзибиције и летећег форхенда, али је затим упркос одличној одбрани Ђоковића смеч ударцем спречио да ривал поведе.

Предност је стекао одличним сервисом, али је и то пропустио погодивши мрежу из релативно лаке ситуације.

Ипак, нову предност је искористио, промашајем Ђоковића – 1:0.

22:29 01.06.2021

Могао је Ђоковић релативно лагано да стигне до шестог гема у другом сету, али је дозволио ривалу да освоји један поен за 30:15.

Ипак, Сандгрен није имао довољно нерава за наредни поен, Новак је стигао до две прилике да заврши сет, а искористио је већ прву – 6:4!

22:26 01.06.2021

После првог одличног поена у деветом гему, други је Ђоковић „испалио“ у аут, наредна два поена су отишла на рачун Американца, као и трећи за 5:4.

22:23 01.06.2021

Низ сјајних потеза приказао је Ђоковић у осмом гему, лако је стигао до 30:0, али је потом избацио лоптицу у аут.

То га ипак није избацило из ритма, рутински је завршио гем и дошао на корак од сета – 5:3.

22:19 01.06.2021

Сандгрен је феноменалним дроп-шот ударцем завршио поен који је лако могао да донесе Ђоковићу брејк прилику, после неколико дугих размена – 4:3.

22:15 01.06.2021

Два брза поена је Сандгрен освојио на Новаков сервис, приликом једном је Србин готово пао на подлогу, али је успео да остане на ногама и да затим освоји први поен.

Нажалост, дупла сервис грешка је Американцу дозволила две брејк шансе, прву је Ђоковић неутралисао добрим нападом из игре, а другу сјајним сервисом и још бољим смеч ударцем.

Опет је Ђоковић имао проблем при намештању на ударац, као да му је патика запела за подлогу, али је Сандгрен опет пропустио прилику за брејк.

Американац је поново направио грешку и дозволио Новаку да заврши тежак гем – 4:2.

22:08 01.06.2021

Веома брзо је Сандгрен стигао до 40:0, Новак је затим уписао два бриљантна поена, али није успео да запрети брејком – 2:3.

22:04 01.06.2021

Српски тенисер је имао велике замерке на своју игру у трећем гему, приговарао је себи да шаље високе лопте, сметало му је и светло рефлектора, али је упркос свему успевао да одржи фокус.

Сјајним дроп-шотом је донео себи прилику да заврши гем, што му је омогућила и грешка ривала – 1:3.

22:00 01.06.2021

Замало да Новак стигне до брејк шансе при резултату 30:15, али је његов бекхенд за мало завршио ван линије терена.

Сандгрен је одлично изградио следећи поен, напао је мрежу и рутински пласирао бекхенд у небрањени део поља, али је затим Ђоковић погодио линију и навео ривала на лошу реакцију за изједначење.

Нажалост, Ђоковић није успевао да стигне до брејк шансе, поново је Американац завршио поен изласком на мрежу, да би затим и завршио гем – 1:2.

21:55 01.06.2021

Сандгрен је пронашао начин да угрози Ђоковића и стекао је три везане брејк прилике у другом гему.

Прву је пропустио поготком у мрежу, другу „испаљивањем“ лоптице из бекхенда у аут, а код треће је изгубио равнотежу и чак није успео ни да покуша да врати Ђоковићев форхенд.

Четврти везани поен Новак је стекао сјајно изграђеним нападом и завршницом из смеча, да би затим уследила још једна грешка Сандгрена – 0:2.

21:49 01.06.2021

Ђоковић није намеравао да стане после одличног првог сета, на старту другог је стекао две брејк прилике, али је Сандгрен успео да неутралише прву, одличним ударцем који не био неухватљив за најбољег играча света.

Изједначење је стекао дивним бекхендом после солидног Ђоковићевог ритерна, што је прославио гласним урликом пред празним трибинама у Паризу.

Ђоковић је нову прилику за брејк добио пошто је Сандгрен рамом рекета послао лоптицу далеко у аут, али је није искористио због одличног сервиса Американца, за ново изједначење.

Спектакуларан наредни поен припао је Сандгрену, Новак је имао неколико прилика да га заврши, Американац одличним реакцијама спречио брејк прилику, али није имао довољно снаге да оконча гем.

Новак је агресивним ритерном стекао нову брејк шансу, четврту у гему, а искористио ју је после веома лошег покушаја Сандгрена да пласира лопту тик поред мреже – 0:1.

21:39 01.06.2021

Ђоковић је и у осмом гему очитао тениску лекцију противнику из Америке, дозволио му је свега један поен и окончао сет са 6:2, за свега пола сата игре!

21:35 01.06.2021

Имао је Ђоковић прилику за брејк лопту, али није најбоље реаговао на мрежи, покушао је лобом, међутим Сандгрен је лако лопту закуцао у противничко поље за 30:30.

Ас ударац у наредном поену му је донео шансу да заврши гем, али је Ђоковић изједначио бриљантним ритерном из форхенда.

Директан поен из сервиса је пратила дупла сервис грешка за Сандгрена, што је Новаку донело брејк шансу и вођство од 5:2!

21:30 01.06.2021

Новак је поново одиграо сигуран сервис-гем, за 4:2.

21:25 01.06.2021

Сандгрен је изненађујуће стигао до две прилике да заврши гем, Ђоковић је поново сјајним нападом неутралисао прву опасност, а потом је и дивним бекхендом обезбедио изједначење.

Нажалост, Сандгрен је у следећем налету искористио Новакове потезе, одлично је сервирао и потом дроп-шотом стекао нову шансу.

Спектакуларан поен је потом припао Американцу – за 3:2.

21:21 01.06.2021

Ђоковић је наставио са одличном игром са основне линије, слао је дубоке лопте ривалу који се мучио да их врати, а до гем лопте је стигао сјајним дроп-шотом.

Вођство од 3:1 Новак је стекао одлично изграђеним поеном и неодбрањивим форхендом са средине своје половине.

21:17 01.06.2021

Сандгрен је успео да освоји први гем у мечу и да смањи на 2:1.

21:15 01.06.2021

Ђоковић је без већих проблема завршио посао у свом првом сервис-гему, за 2:0.

21:11 01.06.2021

Новак је одлично стартовао меч на сервис ривала, освојио је прва два поена, потом дозволио ривалу један поен, али је на крају гем завршио брејком, за 1:0!

21:06 01.06.2021
20:44 01.06.2021
20:10 01.06.2021

Пратићемо уживо први меч Новака Ђоковића на Ролан Гаросу, против Тениса Сандгрена, америчког тенисера.