Срби режирали спектакл у Паризу!

© AP Photo / Thibault CamusЛасло Ђере
Ласло Ђере - Sputnik Србија, 1920, 02.06.2021
Ласло Ђере, српски тенисер, после великог преокрета победио је Миомира Кецмановића у другом колу Ролан Гароса резултатом 3:2 у сетовима (4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3).
Српски тенисери одиграли су веома напет меч, Кецмановић је био на сет од победе, али се кључан моменат одиграо у шестом гему трећег сета.
Изгубљен сервис Миомиру је значио пад у игри, те у четвртом сету није био довољно концентрисан како би могао да припрети земљаку. Ђере је доминирао на терену током последње две деонице које је добио захваљујући агресивнијем стилу игре.
Противници у другом колу Ролан Гароса суочили су се са чак 31 брејк лоптом, док су 13 и реализовали. Ђере је био бољи у винерима којих је имао 65, насупрот Кецмановићу који је био успешан 31 пут.
Агресивна игра допринела је скору од 56 неизнуђених грешака и 11 асева уписаних Ђереу, док је Кецмановић имао 44 неизнуђене грешке и само један неузвраћени сервис.
Срби су у друго коло Ролан Гароса ушли поприлично изједначено, обојица су се сусрели са по једном неискоришћеном брејк приликом до петог гема, када је Кецмановић искористио своју прву (3:2).
Ђере је експресно одговорио те је резултат на семафору остао изједначен све до деветог гема, који је уједно био и најдужи у сету. Кецмановић је показао већу концентрацију, те стекао предност брејка ког је потврдио у десетом гему за 1:0 у сетовима (6:4).
Момак из Сенте без довољног фокуса је ушао у другу деоницу, те дозволио ривалу брејк на самом старту, а он је био довољан Кецмановићу за потврду вођства од 2:0 по сетовима (6:4).
У трећем сету Ђереу се вратило самопоуздање, агресивна игра се исплатила, Миомир је дозволио само једну брејк прилику коју је Ђере и реализовао у шестом гему, те у деветом искористио другу сет лопту за смањење заостатка – 2:1.
Четврти период игре изнедрио је сјајан тенис и велику жељу код обојице противника. Укупно је виђено чак десет претњи на сервис противника, а четири су реализоване – три у корист Ђереа који је изједначио резултат – 2:2.
Последња деоница започета је разменом брејкова у трећем и четвртом гему, да би Кецмановић до краја попустио у кључним моментима, те је Ђере славио на крају – 3:2 (6:3).
Наредни противник  55. носиоцу АТП листе биће Александер Зверев који је претходно био бољи од Руса Романа Сафиуљина.
„И ја сам био са погрешне стране мача“ – Новак се огласио након скандала који тресе тениски свет
Ђоковић декласирао Американца на старту Ролан Гароса!