Боби „икс фактор“, Лука блистао – Далас на корак до полуфинала! /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillТим Хардавеј јуниор и Лука Дончић
Тим Хардавеј јуниор и Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2021
Кошаркаши Далас Меверикса победили су ЛА Клиперсе 105:100 и после пет одиграних утакмица воде са 3-2 у првој рунди плеј-офа. Бобан Марјановић и Лука Дончић били су сјајни у победничком тиму и још једном су одушевили навијаче на северноамеричком континенту.
Екипа из Тексаса била је у великом проблему након четврог меча јер је испустила предност од 2-0 у серији и моментум је био на страну ЛА Клиперса.
Далас је имао све у својим рукама пред домаћом публиком, али оба пута жестоко је омануо и пред пету утакмицу су знали – или ће победити и задржати шансу за другу рунду или следи пораз, што би вероватно значио крај сезоне.
Рик Карлајл, тренер Далас Меверикса, размишљао је шта да уради, како да дигне екипу и сетио се да у тиму има „икс фактора“ – Бобана Марјановића.
Боби никада у каријери није био стартер у плеј-оф утакмици и време је било да се то промени. Карлајл је направио промене, ставио је Марјановића од старта на паркет и то је дало резултата.
Српски кошаркаш унео је преко потребну енергију и на паркету је провео чак 20 минута. У прва четири меча укупно је играо 15 минута, а сада је на паркету био чак 20 и одлично је искористио шансу.
Правио је разлику када је био у игри и меч је завршио са девет поена, седам скокова, блокадом и шутем 3/6 из игре. Марјановић је заслужио шансу, добио ју је и што би рекли Американиц – „испоручио је“.
Боби је био „икс фактор“, а Далас до тријумфа не би дошао без феноменалног Луке Дончић. Двадесетдвогодишњи кошаркаш бриљирао је на терену и утакмицу је завршио са 42 поена, осам скокова и 14 асистенција.
Лука је био апсолутно незаустављив, све је од њега кретало и био је апсолутно најзаслужнији за поновно вођство у серији.
Када је реч о току утакмице, Далас је у трећој четвртини преузео контролу и у последњу деоницу ушло се са великих +14, 75:89. Мевси су одржавали предност, утисак је био да ће рутински доћи до победе, али Клиперси су се серијом 9-0 вратили у живот.
На само 40 секунди до краја заостатак екипе из Лос Анђелеса био је пола коша и имали су реалну шансу да „украду“ меч.
У наредном нападу Дончић је изгубио лопту, те су Клиперси на 20 секунди до истека времена могли до предности. Ипак, успаничили су се Никола Батум и Теренс Мен, коша није било и уследила је пенал завршница.
Хардавеј јуниор убацио је оба слободна и Мевси су имали +3, 100:103. У одлучујућем поседу Кавај Ленард промашио је шут за три поена, франшиза из Тексаса повела је 3-2 у серији и пред својим навијачима имаће шансу да заврши серију.
Уз Дончића и Бобана истакао се Хардавеј јуниор са 20 поена, док су по осам имали Фини-Смит, Порзингис и Пауел. У пораженом тиму Џорџ је постигао 23, а Ленард и Џексон 20.