Јокић бриљирао и одвео осакаћени Денвер у полуфинале! /видео/

© AP Photo / Jack DempseyСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 04.06.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса пласирали су се у полуфинале Западне конференције победом над Портланд Трејл Блејзерсима у шестој утакмици серије – 126:115. Српски кошаркаш Никола Јокић успео је немогуће, пошто је без Џамала Мареја и Вила Бартона одвео екипу из Колорада у другу рунду плеј-офа.
Нагетси су серију успели да серију заврше после шест одиграних мечева (4-2) и у борби за финале играће против Финикс Санса који су елиминисали актуелне шампионе Лос Анђелес Лејкерсе.
У шестом дуелу изабраници Мајка Мелоуна успели су да у последњој четвртини реше питање победника добивши овај период игре са 28:14. Сјајну одбрану одиграли су играчи Денвера, уз то су погађали и у нападу, те се заслужено налазе у полуфиналу Запада.
Јокић је у завршници преузео ствари у своје руке, те је прво поентирао за +8 на минут и по до краја, а потом је и додао асистенцију до Ерона Гордона који је на 50 секунди до истека времена погодио тројку и тиме преломио утакмицу.
Овакав резултат нико није предвиђао екипи из Колорада након што се повредио други најбољи кошаркаш тима Џамал Мареј. Канађанин је био изузетно важан за игру Нагетса, али Јокић је још једном показао о каквом се играчу ради.
Српски кошаркаш је скупио екипу око себе, рекао им да и даље имају шансу за висок пласман и то се против фаворизованих Блејзерса потврдило. У серији је победио бољи тим, а не индивидуалци које несумњиво боље има екипа из Орегона.
Центар репрезентације Србије у шестој утакмици на терену је провео 36 минута и меч је завршио са 36 поена, осам скокова, шест асистенција, из игре је шутирао 13/22, а са линије за слободна бацања 8/8.
Јокића су пратили Мајкл Портер јуниор са 26 поена, Монтеј Морис је имао 22 и девет асистенција, Гордон је постигао 13, а Кампацо и Грин 10.
У пораженом тиму истакао се Дејм Лилард са 28 поена и 13 асистенција, а подбацио је Си Џеј Мекалум који је читаву серију одиграо исподпросечно.
Серија између Финикс Санса и Денвер Нагетса почиње у понедељак.
Портланд – Денвер 115:126 (2-4)
ЛА Лејкерс – Финикс Санс 100:113 (2-4)