Звезда преко Борца лако до финала са Мегом

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаш Црвене звезде Огњен Добрић
Кошаркаш Црвене звезде Огњен Добрић - Sputnik Србија, 1920, 06.06.2021
Црвена звезда је очекивано изборила пласман у финале Кошаркашке Суперлиге Србије, након што је и у другој утакмици победила Борац из Чачка убедљивим резултатом 80:57 (19:8, 27:23, 15:13, 19:13). Црвено-беле у борби за трофеј очекује судар са Мегом, која је елиминисала Партизан.
Звезду која је била без Американаца Корија Волдена и Џордана Лојда, до победе је предводио Огњен Добрић са 16 поена, док је Дејан Давидовац убацио 10 поена.
Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920, 06.06.2021
Бура у БиХ – титула додељена јединој екипи која се појавила на турниру: „Живимо у бедној држави“
Управо је Давидовац био тај који је одлично оторио утакмицу са пет везаних поена, што је Звезди донело брзинску предност.
На крају прве четвртине тим Дејана Радоњића имао је двоцифрену предност, пре свега захваљујући одличној одбрани и свега осам примљених поена - 19:8.
Актуелни шампион АБА лиге је кроз транзицију успевао да задаје главобољу Чачанина, који једноставно нису имали право решење за такву игру, а мучили су се и у фази напада.
Звезда је контролисала ситуацију од првог до последњег минута, није дозволила тиму који с клупе води њен бивши кошаркаш Марко Мариновић да учини утакмицу неизвесном.
Шут споља никако није служио Борац, док су црвено-бели били на висини задатка. Борац је у другој четвртини успео да приђе Звезди на свега три поена заостатка, пре свега због одличне партије 17-годишњег Ђорђа Ћурчића, али је убрзо стигао одговор гостију.
Тројке Добрића, Лазића и Марка Јагодића-Куриџе обезбедиле су Београђанима да оду на мирних плус 14 на полувремену.
До краја сусрета Звезда је играла растерећено и та предност је расла, да би на крају сусрет био окончан резултатом 80:57. Црвено-беле сада чека реприза финала Купа Радивоја Кораћа са Мегом, која је у полуфиналу избацила Партизан после мајсторице.
​Први меч финалне серије КЛС заказан је за среду.