Српски младићи храбро изашли на мегдан олимпијском Бразилу – и капитулирали усред Београда /видео/

© Фото : ФССМлада репрезентација Србије
Млада репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 08.06.2021
Фудбалери младе репрезентације Србије поражени су од олимпијске селекције Бразила са 3:0 у пријатељској утакмици одиграној у Београду.
Српски тим је одолевао веома јакој селекцији Бразила, али је потонуо у последњих петнаестак минута дуела.
Изабраници селектора Звонка Живковића су први гол примили у 33. минуту, када је прецизан био леви бек Бразила Гиљерме Арана.
До 75. минута су мреже мировале, али је потом у року од свега 120 минута чувар гола српског тима Милош Гордић двапут капитулирао.
У оба наврата прецизан је био нападач бразилске екипе, Педро, најпре у 75, а потом у 77. минуту.
Финиш меча је обележила и прилика за Србију коју су пропустили Зукић и Милосављевић, лошим покушајем реализације контранапада.
У последњим минутима је шансу имао и Штулић, али је мрежа Бразила остала нетакнута.
Србија: Гордић – Бјековић, Митровић, Марјановић, Даничић – Топић, Тетек, Милосављевић, Павловић, Видосављевић – Илић. Играли су још: Штулић, Зукић, Ђерлек.
Бразил: Брено – Менињо, Габријел, Нињо, Арана – Клаудињо, Бруно, Жерсон – Малком, Мартинели, Педро. Играли су још: Лизијеро, Родриго, Матеус, Реинијер, Антони, Гуга.
► Хрвате су казнили због „За дом спремни“, ако не казне Украјину – настаће катастрофа