Богдановић немоћан пред страшним Ембидом, Јута слави Француза! /видео/

© AP Photo / Curtis ComptonКошаркаши Атланте Хокс – Треј Јанг, Соломон Хил, Џон Колинс, Богдан Богдановић и Кевин Хуертер
Кошаркаши Атланте Хокс – Треј Јанг, Соломон Хил, Џон Колинс, Богдан Богдановић и Кевин Хуертер - Sputnik Србија, 1920, 09.06.2021
Кошаркаши Атланте Хокс поражени су на гостовању од Филаделфије 76ерс 118:102. Филаделфија је изједначила на 1-1 у полуфиналу Источне конференције. Српски кошаркаш Богдан Богдановић одиграо је солидну утакмицу, док је Филу до тријумфа предводио сјајни Џоел Ембид са 40 поена и 13 скокова.
Хокси нису имали решење за 76ерс у другом полувремену, након доста изједначеног првог периода игре. Прва четвртина припала је домаћина, друга госту, те се на петнаестоминутну паузу отишло са резултатом 57:55 за Филаделфију.
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 08.06.2021
Историја – Јокић је МВП!
Богдановић на полувремену није имао запажен учинак, свега четири поена, и очекивало се да ће у наставку дуела подићи ниво игре.
То се донекле и десило, Атланта је у једном тренутку треће четвртине преузела предност (80:79), али је Фила боље финиширала тај период игре, па се у последњу деоницу ушло са +7 екипе Дока Риверса – 91:84.
На старту четврте деонице решено је питање победника. 76ерси направили су серију 11:0, чиме су дошли до 18 поена предности и до краја сусрета рутински су одржавали предност.
У пораженом тиму Богдановић је меч завршио са 14 поена (6/16 из игре) и седам скокова, Треј Јанг убацио је 21 поен, уз 11 асистенција, Галинари је такође постигао 21 поен, док је Хуертер имао 20 поена.
Домаћина је до тријумфа предводио сјајни Џоел Ембид са 40 поена и 13 скокова, Тобајас Херис је убацио 22 поена, а Сет Кари је утакмицу завршио са 21 поеном.
Серија се сада сели у Атланту.

Јута Џез – ЛА Клиперс

Претходне ноћи одигран је први дуел између Јуте Џез и ЛА Клиперса. Славила је екипа из Солт Лејк Ситија – 112:109.
Утакмицу је преломио Руди Гобер који је на секунду до краја блокирао шут за три поена Маркуса Мориса. Клиперси су имали шансу за продужетак, али француски центар сјајно је реаговао и спречио их је у тој намери.
Када је реч о току меча, Клиперси су знатно боље отворили дуел и имали су предност у већем делу првог полувремена. У трећој деоници Јута је полако хватала прикључак, те се у последњој гледала егал кошарка.
Утисак је био да су домаћи играчи сломили отпор екипе из Лос Анђелеса када су повели десет поена (103:93), али Клиперси су некако успели да се врате и да дођу до шансе за продужетак.
На крају је Руди Гобер био херој и Јута је повела 1-0 у серији.
Најефикаснији у победничком тиму био је Донован Мичел са 45 поена, док су по 18 постигли Богдановић и Кларксон.
Госте су предводили Ленард са 23, Џорџ са 20 (4/17 из игре) и Кенард са 18 поена.
Србин који је покорио Европу иде у Чикаго?
Богдан у окршају са Американцима: „Изгледа да не знају да је играо у Србији“ /видео/