Петрушев тројком срушио Звезду и изборио мајсторицу! /видео/

© Фото : АБА / ФМПФилип Петрушев
Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 11.06.2021
Кошаркаши Меге Сокербет победили су Црвену звезду 86:79 и изједначили су на 1-1 у финалној серији Кошаркашке лиге Србије. Мајсторица се игра у недељу у дворани „Александар Николић“.
Кључан кош на утакмици постигао је Филип Петрушев који је на 70 секунди до краја погодио тројку за великих +7, 80:73.
Петрушев је у завршници заблистао и млада екипа Меге успела је да избори мајсторицу.
View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

Звезда није успела да за кратко време надокнади седам поена, те ће пред својим навијачима покушати да дође до нове титуле шампиона Србије.
Утакмица између две екипе била је веома чудна, пошто је у првој четвртини домаћи тим разбио црвено-бече. Доминирали су, све им је улазило у кош и после само десет минута резултат је био – 35:17.
Ипак, за младе тимове је нормално да осцилирају, те је Звезда, као знатно искуснија, успела да се врати и да чак води на полувремену – 45:46.
Трећа деоница испоставиће се као кључна пошто је Мега поново одиграла сјајних десет минута, те је пред одлучујућу четвртину имала седам поена вишка – 65:58.
У четвртој је екипа Владе Јовановића одржавала предност, а одлучујући кош постигао је поменути Петрушев.
Најефикаснији у победничком тиму био је Марко Симоновић са 19 поена и 20 скокова, Петрушев је додао 16, а Драган Милосављевић је постигао 12 поена.
Код Звезде је сјајан био Огњен Добрић са 31 поеном, док је Ленгстон Хол убацио 19.