Фудбалери Србије - Sputnik Србија

Србија поражена од Јапана /видео/

Фудбалери Србије поражени су од Јапана резултатом 1:0 у пријатељској утакмици.
Орлови су доживели неуспех на гостовању, након што су претходно у истој земљи ремизирали са Јамајком резултатом 1:1.
Милан Јовановић - Sputnik Србија, 1920, 10.06.2021
Лане за Спутњик: Хрвати имали среће у Русији, навијаћу за Русе – најближи су, а Запад би да нас кињи
Селектор Србије Драган Стојковић Пикси поново је доста мењао са стартних 11 и изменама све у намери како би тестирао одређене ствари пред наставак квалификација за Светско првенство.
Утакмица је почела опрезно на обе стране, да би обе репрезентације имале по једну прилику у првих 15 минута утакмице.
Највећи проблем нашим репрезентативцима је правила организација игре, која је била практично непостојећа.
​Уз по једну солидну прилику на обе стране до краја полувремена се отишло на паузу.
Нешто боља игра Јапанаца исплатила се већ на самом старту другог полувремена, пошто су успели да надмудре Орлове после корнера.
Очајна поставка Пиксијевих изабраника приликом прекида оставила је Итоа потпуно самог пред голом за 1:0 за домаћина.
Србија је покушала да преузме иницијативу после примљеног гола, али јој то није полазило за руком.
У 64. минуту је резервиста и дебитант Онаиву затресао мрежу Рајковића, али је линијски судија показао офсајд и спасао Србију.
До краја утакмице Орлови нису успели да ураде практично ништа позитивно, па је Јапан имао иницијативу иако је имао и предност.
Две најбоље прилике имао је Такума Асано, бивши играч Партизана, али је Рајковић спасао своју репрезентацију убедљивијег пораза.
​Уз Спутњик спорт могли сте уживо да пратите дешавања са пријатељске утакмице Јапан - Србија:
Садржај
14:24 11.06.2021
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења

Бледа Србија је поражена од Јапана. Иако је пријатељски меч, треба га што пре заборавити.

14:16 11.06.2021
14:13 11.06.2021

Асано је имао један на један са Рајковићем из још боље позиције него пре пар минута, али је голман Србије сјајно реаговао и спасао свој гол.

14:11 11.06.2021

Покушао је некадашњи Партизанов Јагуар да угрози Рајковића са дистанце, али веће опасности није било.

14:01 11.06.2021

Бивши нападач Партизана, који је на крају минуле сезоне побегао из Хумске, ушао је на терен уместо Итоа.

Иван Илић мења Немању Максимовића на другој страни.

13:57 11.06.2021

Улази млади Сава Аранђел Честић, ван терена је Стефан Митровић.

13:54 11.06.2021

Иако Јапан води, Јапан и напада. Не претерано ризично, али Србија не успева да преотме контролу меча и да покуша да дође до изједначујућег гола.

13:49 11.06.2021

Имала је Србија среће, пошто је погодак дебитанту Онаивуу поништен због офсајда.

13:43 11.06.2021

Није успевао млади фудбалер Партизана да покаже свој таленат, нити је имао довољно лопти, нити је успевао да пронађе простор за трк. То ће у нсатавку покушати да уради Жељко Гаврић, фудбалер Црвене звезде.

13:38 11.06.2021

Имао је српски тим прилику после прекида, Митровић је на крају покушао главом да пласира лопту у гол, али је то учинио веома лоше.

13:34 11.06.2021

Невероватно лоша реакција екипе Србије, из корнера је лопта стигла на удаљеност од десетак метара од гола, одбијена је на леви бок, а ту је Ито био усамљен и није имао никакав проблем у намери да савлада Рајковића.

Србија губи – 1:0.

13:31 11.06.2021

Јовељић је пожутео већ у првом минуту наставка, селектор Стојковић је из игре извео Макарића и увео везисту Вулића,  терен је напустио и Грујић, а уместо њега ту је десни бек Петковић.

13:16 11.06.2021

Минут надокнаде времена није ни морао да се догоди, резултат је нерешен (0:0), Јапан је имао иницијативу и контролу поседа, али је Србија била ближа голу.

Сума сумарум – танко, на обе стране.

13:13 11.06.2021

Одлична, одлична акција Србије, Макарић је добио лопту у казненом простору, искоса са леве стране, али је очајно шутирао левом ногом што је изазвало бурну реакцију селектора Стојковића.

13:10 11.06.2021

Одлично се отворио млади нападач, леђима је направио себи простор са ивице казненог простора и из окрета је распалио по лопти левом ногом. Макарић је морао да избегне тај ударац, али је он завршио изнад пречке.

13:03 11.06.2021

Ито се сјајно отворио, стигао је на двадесетак метара од гола Србије и одлично шутирао левом ногом, али је Рајковић био на правом месту.

Србија и даље покушава контранападима, али Макарић не успева да задржи лопту док Јовељић и Јовић не могу да пронађу довољно простора за трк.

12:56 11.06.2021

Ретки су случајеви у првих 25 минута да је Србија добила шансу да креира напад, а и када је до тога дошло лопта није текла како треба. Често су играчи Србије бирали једноставнија решења, догађала су се отварања која је требало приметити, али није било правовремених додавања за прогресију у нападу.

12:48 11.06.2021

Од Гудеља на десном боку лопта је стигла до Спајића који је дијагоналом покушао да пронађе Терзића, али је од свега Србија добила само аут. У наставку је Павловић уз Грујића покушао да креира шансу, лопта је упућена ка казненом простору, али не довољно добро да угрози гол Јапана.

12:44 11.06.2021

Прекршај јапанских фудбалера на тридесетак метара од гола је значио и прилику за Немању Гудеља да центрира, али нико од српских играча није успео да буде највиши у скоку. Србија се полако отвара, али Јапан и даље има посед.

12:40 11.06.2021

Иницијатива Јапана се умало исплатила, центаршут са десног крила је ишао у казнени простор Србије, голман Рајковић је реаговао боксовањем, али је морао да понови интервенцију како би отклонио опасност.

12:35 11.06.2021

После првих пет минута делује да је Јапан офанзивније оријентисан, држи лопту и покушава да пробије блок Србије. Са друге стране, српски тим чека своју шансу и притиска последњу линију одбране ривала.

12:29 11.06.2021

Меч је стартовао, Србија је препустила лопту Јапану и чека грешку како би омогућила брзим фудбалерима попут Немање Јовића и Дејана Јовељића да искористе „рупе“ у одбрани домаће екипе.

12:16 11.06.2021
12:15 11.06.2021
11:48 11.06.2021
Фудбалска репрезентација Србије пред пријатељски меч са Јамајком - Sputnik Србија, 1920