Финској три бода у утакмици у којој је победио живот

© AP Photo / Stuart FranklinФудбалери Данске и Финске се вратили на терен
Фудбалери Данске и Финске се вратили на терен - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Фудбалери Финске победили су Данску 1:0 на старту Европског првенства, међутим, резултат је на овој утакмици био потпуно у другом плану пошто је Кристијан Ериксен победио након што је неколико минута био без свести.
Најбољи фудбалер Данске срушио у 43. минуту, изгубио је свест и на срећу фудбалери су брзо реаговали. Тачније, капитен Симон Кјер је први пришао и наместио језик саиграчу.
Кристијан Ериксен - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Незапамћена драма са срећним крајем /фото, видео/
Убрзо је ушло и медицинско особље које је после неколико минута реанимацијом успело да врати Данца. Све је трајало око двадесет минута и није се знало да ли је Ериксен добро.
На срећу, Данац је изнет на носилима и у тим тренуцима је био свестан, што је био одличан знак. Убрзо је стигла информација да је у болници, да је свестан и да може да прича.
Утакмица је била прекинута око сат и по времена и настављена је у 20.30.
Одиграно је око четири минута у првом полувремену, потом је уследила кратка петоминутна пауза и затим је кренуо други период игре.
Важно је рећи да је Данска била много бољи ривал у првих 45 минута, доминирали су, стварали шансе, а на голу Финске је бриљирао Храдецки који ће на крају бити и херој скандинавске земље.
Друго полувреме настављено је у истом ритму, Данска је нападала, стварала шансе, али није могла да пробије бедем Финске. Логично, уследила ја казна.
Из наизглед безопасне ситуације Похјанпало је први успео да дође до лопте и главом је савладао Каспера Шмахјела. Из поштовања према Ериксену, нападач Финске се није радовао.
Био је ово нови шок за Данце који су само неколико минута касније имали шансу да са беле тачке дођу до изједначења.
Финци су скривили пенал, арбитар Тејлор је показао на једанеастерац, а одговорност је преузео Пјер-Емил Хејбјерг. Фудбалер Тотенхема очајно је извео пенал, тачније Храдецки је сјајно одбранио и остало је 0:1.
До краја утакмице домаћи фудбалери створили су још неколико прилика, али до гола нису могли. Финска је остварила историјску победу на дебију на Европским првенствима и однела је велика три бода из Копенхагена.