Русија разочарала на старту Европског првенства

© AP Photo / Anton VaganovГолман Русије Антони Шуњин немоћан на мечу против Белгије
Голман Русије Антони Шуњин немоћан на мечу против Белгије - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Фудбалери Русије изгубили су од Белгије 3:0 у првом колу групе Б Европског првенства које се одржава у једанаест држава.
Изабраници Станислава Черчесова одиграли су исподпросечан меч и већ после 34 минута било јасно да ће Русија јако тешко доћи до повољног резултата у Санкт Петербургу.
Белгија је до предности дошла у десетом минуту након велике грешке одбране. Лукаку је искористио поклон и снажним ударцем у доњи леви угао савладао је Антона Шуњина. Утакмица је за Русију кренула на најгори могући начин и до краја нису успели да се опораве.
У првом полувремену видели смо још један гол у мрежи „зборнаје команде“. Тома Менија искористио је одбитак, Шуњин је био немоћан и екипа Роберта Мартинеса дуплирала је предност.
До краја утакмице полувремена није било већих прилика, те се на петнаестоминутну паузу отишло са два гола предности Белгије.
Навијачи Данске - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Две нације у два гласа – за једног човека и победу живота! /видео/
Очекивао се одговор Русије у других 45 минута игре, међутим, нисмо га добили. Играли су нешто боље, то треба рећи, али нису створили ниједну стопостотну шансу за 90 минута што је поражавајуће.
Артјом Дзјуба требало је да буде највећа претња по гол Белгије, али није добио ниједну добру лопту од саиграча, те је био неискоришћен током већег дела меча. Треба одати признање и дефанзивцима Белгије који су одрадили сјајан посао.
Черчесов је покушаова са изменама, две је направио јер су му се играчи повредили (Кузјајев и Жирков), и ништа није помогло. Одиграли су лоше и у наредне два утакмице мораће да подигну ниво игре.
Коначан резултат поставио је Ромелу Лукаку у 88. минуту.
Русија за четири дана игра против Финске, док у последњем колу гостује Данској у Копенхагену. Белгија у наредном колу игра против Данске, а у последњем против Финске.