Хрватска немоћна – Енглеска славила на Вемблију! /видео/

© AP Photo / Laurence GriffithsРахим Стерлинг (Енглеска) слави гол против Хрватске на ЕУРО 2020
Рахим Стерлинг (Енглеска) слави гол против Хрватске на ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2021
Фудбалери Хрватске изгубили су од Енглеске 1:0 у првом колу групе Ц Европског првенства које се одржава у једанаест држава.
„Ватрени“ су разочарали у дербију дана, нису одиграли како знају и изабраници Гарета Саутгејта заслужено су уписали три бода на старту шампионата.
Једини гол на утакмици постигао је крилни нападач Енглеске Рахим Стерлинг у 57. минуту. Велики посао одрадио је везњак Калвин Филипс који је лепо преварио дефанзивце Хрватске и потом послао одличну лопту ка Стерлингу.
Фудбалер Манчестер ситија шутирао испод руке Домагоја Ливаковића и голман Хрватске није успео да одбрани ударац.
Хрватска у наредном колу игра против Чешке (18.06, 18.00), док Енглеску очекује дуел са комшијама – Шкотском (18.06, 21.00).
Када је реч о току утакмице, Енглеска је од првог минута доминирала и желела је што пре да постигне гол. Ређале су се шансе, а најбољу је имао Фил Фоден.
Детаљ са утакмице Белгије и Русије - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2021
Емоције, жеља, борба и фудбалски спектакл у Санкт Петербургу /фото/
Шут фудбалера Манчестер ситија завршио је на стативи, те је Хрватска имала среће у шестом минуту.
Наставили су се напади, гол је висио у ваздуху у првом делу првог полувремена, али гости су одолели, па је и темпо меча опао у завршници. На полувреме се отишло са резултатом 0:0.
Таман када је утисак био да је Хрватска бољи ривал и да коначно игра равноправно, „гордон албиони“ постигли су гол.
Филипс је асистирао ка Стерлингу, а овај је рутински савладао Домагоја Ливаковића. До краја утакмице Хрватска је покушавала, али углавном су то све били јалови напади.
Екипа Златка Далића је разочарала и у наставку првенства мораће да подигне ниво игре.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик спорт.