Историјски гол Пандева недовољан – Србин из Аустрије сломио отпор Северне Македоније /видео/

© AP Photo / Robert GhementМарко Арнаутовић (Аустрија) – ЕУРО 2020
Марко Арнаутовић (Аустрија) – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2021
Фудбалери Северне Македоније изгубили су од Аустрије 3:1 на старту Европског првенства које се одржава у једанаест држава. Македонци нису успели да у првој утакмици на великим такмичењима дођу до бода.
Аустријанци су утакмицу преломили у другом полувремену, головима Михаела Грегориша и Марка Арнаутовића, након што је резултат после првих 45 минута био 1:1.
Аустрија, званично домаћин овог меча у Букурешту, до предности је дошла у 18. минуту преко Штефана Лајнера. Сабицер је послао одличну лопту, а Лајнер је на другој стативи сјајно реаговао.
Ипак, опустили су се у наставку и Северна Македонија је то казнила. После велике грешке у одбрани лопта је дошла до Горана Пандева који је савладао Бахмана и тако постигао историјски, први гол за своју државу на великим такмичењима.
До краја полувремена није било промене резултата, те се на петнаестоминутну паузу отишло са резулатом 1:1.
У другом периоду игре репрезентације су наставиле са динамичним фудбалом. Играло се добро, јако, а Македонци су први имали шансу у 63. минуту.
Николов није успео да савлада Бахмана и резултат је остао 1:1. Минут касније шансу је имао и Михаел Грегориш, али је Димитријевски, голман Македоније, сјајно реаговао.
Игра се распламсала, а Аустрија је до нове предности дошла у 78. минуту. Овога пута Грегориш је успео да савлада Димитријевског и резултат је на семафору био – 2:1.
Македонија није успела да се опорави и до краја је примила још један погодак. Стрелац је био Србин из редова Аустрије – Марко Арнаутовић.
У наредном колу Македонија игра против Украјине, док се Аустрија састаје са Холандијом.