Спектакл у Амстердаму – Холандија победила Украјину у најбољој утакмици Шампионата! /видео/

© AP Photo / John ThysПатрик ван Анхолт и Хеорхи Бусхан – ЕУРО 2020
Патрик ван Анхолт и Хеорхи Бусхан – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2021
Фудбалери Холандије победили су Украјину 3:2 у првом колу групе Ц Европског првенства које се одржава у једанаест држава.
У Амстердаму смо гледали најбољу утакмицу досадашњег дела шампионата Старог континента. Холандија и Украјина приредиле су нам спектакл који је на крају, ипак, припао домаћим фудбалерима.
„Ипак“ из разлога што је Украјина успела да се врати из заостатка од 2:0 и унесе драму у меч. „Лале“ су испустиле велику предност, али су на крају, поготком Дамфриса, успеле да победе.
Од старта утакмице гледали смо сјајан темпо. Није се много калкулисало, игра се фудбал и углавном су Холанђани стварали шансе. Претили су Вајналдум, Дамфрис, Депај, али Бусхан је сјајно бранио и чувао мрежу Украјине.
Чак десет шутева упутили су домаћи фудбалери, од тога три у оквир гола, али лопта није желела иза леђа голмана, те се на полувреме отишло без голова.
У наставку меча није се чинило да ћемо гледати исти сценарио из првог периода јер се играло у нешто споријем темпо. Међутим, преварали су нас јер је то било само затишје пред буру.
Први гол видели смо у 52. минуту. Вајналдум је искористио одбитак и прецизним ударцем коначно је донео предност Холандији. Бункер је пробијен.
Само седам минута касније Холанђани су дуплирали предност. Поново је био одбитак, с тим што је овога пута Вегхорст искористио шансу.
Украјина је била у нокдауну, а онда одједном, у 75. минуту, Андреј Јармоленко је упутио бомбу и постигао најлепши гол на шампионату.
Гости из Украјине овде се нису зауставила. У 79. минуту потпуно су шокирали домаћина. Јаремчук је главом савладао Стекеленбурга и на семафору је било 2:2.
Холандија се брзо тргла и успела је да одговори. Дамфрис је коначно искористио неку шансу и главом је послао лопту у мрежу противника.
До краја није било голова и Холандија је дошла до три бода. У наредном колу Украјина игра са Северном Македонијом (17.06, 15.00), а Холандија са Аустријом (17.06, 21.00).
Хрвати подбацили, Македонци „изгорели“ у жељи, а Украјинци намучили Холанђане!