Звезда шампион Србије – трипла круна на Малом Калемегдану!

© Фото : АБА лига / Црвена звезда мтс / Ђорђе КостићКК Црвена звезда
КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2021
Кошаркаши Црвене звезде шампиони су Србије, пошто су у великом финалу Кошаркашке лиге Србије победили Мегу Сокербет 2-1 у серији. У мајсторици одиграној у дворани Александар Николић црвено-бели славили су – 77:65.
Звезда је тако сезону завршила са триплом круном, пошто је претходно освојила Куп Радивоја Кораћа, као и АБА лигу.
Иза црвено-белих је веома турбулентна сезона, Дејан Радоњић је усред сезоне преузео екипу од Саше Обрадовића, и на крају је направио велики успех са чак три трофеја.
Утакмица између Звезде и Меге отворена је у одличном ритму, а посебно расположен бо је Филип Петрушев после чије је тројке Мега повела 9:4.
На другој страни бриљирао је Ленгстон Хол који је постигао десет поена за неколико минута, те је резултат био 11:11.
До краја четвртине тимови су наставили да играју кош за кош, а на крају десет минута гости су имали три поена предности – 21:24.
Црвено-бели заиграли су знатно боље у другој четвртини, поготово у завршници када су серијом Давидовца и Хола дошли до +8 (42:34), те се на полувреме отишло са предношћу домаћина – 44:36.
Звезда је одлично отворила трећу четвртину, 13:2, и имали су великих +17 (57:40), али сјајна млада екипа Меге одговорила је истом мером, са 10:0, и пред последњу деоницу домаћи играчи имали су „само“ +7, 57:50.
У четвртој четвртини кључни погодак, чини се, постигао је Огњен Добрић на три минута до краја. Његовим поготком за три поена црвено-бели отишли су на +8 и Мега није успела да се врати.
Најефикаснији у победничком тиму био је Хол са 24 поена, Добрић је постигао 15, Симоновић га је пратио са 13, а Давидовац је постигао десет.
Код Меге бољи од осталих били су Филип Петрушев и Марко Симоновић са по 15 поена.
Шта за европску кошарку значи смена најмоћнијег човека?