Чешка урадила што Србија није! /видео/

© AP Photo / Stu ForsterГолман Шкотске
Голман Шкотске - Sputnik Србија, 1920, 14.06.2021
Фудбалери Чешке савладали су Шкотску резултатом 2:0 у првом мечу Групе Д Европског првенства, урадивши оно што Србија није могла у Београду у квалификацијама за ЕУРО.
Чешка је избила на првом место Групе Д, пошто је претходно Енглеска савладала Хрватску резултатом 1:0.
Утакмицу сте могли да испратите уживо уз Спутњик – ОВДЕ.
Срби, учите од Чеха! /видео/
У победи Чеха виђена су два гола Патрика Шика, од којих је један постигнут са пола терена – односно, са највеће удаљености икада на европским првенствима.
Подсетимо, репрезентација Шкотске се на ЕУРО пласирала тако што је у последњем мечу квалификација избацила Србију, после бољег извођења једанаестераца.
Шкоти нису били инфериорни упркос коначном резултату, пошто су имали неколико великих прилика којима су могли да дођу барем до једног гола.
Поред Шика, херој Чеха био је и голман Вацлик, који је својим одбранама у неколико наврата спасао гол своје екипе.
Једна таква дошла је у 32. минуту, када је шутирао Робертсон, да би десет минута касније први гол на мечу постигао нападач Леверкузена.
Већ у 47. минуту је Шкотска погодила пречку, да би Вацлик поново сјајно реаговао спречивши саиграча Каласа да постигне аутогол.
Голчина каква се готово никада не виђа пала је у 51. минуту, када је Шик са пола терена изненадио Маршала и надмашио рекорду удаљеност чувеног Торстена Фрингса по даљини постигнутог гола.
До краја меча Шкоти су наставили да нападају, али је Вацлик и даље био на висини задатка, те промене резултата није било.
У наредном колу Групе Д, које се игра 18. јуна, Чешка се састаје са Хрватском, а Шкотска са Енглеском.