Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Стадион у Севиљи пред почетак утакмице Европског првенства између Шпаније и Шведске - Sputnik Србија

Дан изненађења на Европском првенству – и први меч без голова!

Четврти дан Европског првенства у фудбалу обележио је меч Шведске и Шпаније, који је први који је завршен без голова уз изненађујућ реми, али и победе Чешке и Словачке над Шкотском, односно Пољском.
Четврти дан Европског првенства донео нам је један дуел из Групе Д, где су већ играли Хрватска и Енглеска, те два меча из Групе Е.
Чешка је у првом мечу дана на крилима фантастичног Патрика Шика победила Шкотску.
Неколико сати касније, Словачка је изненадила Пољску.
На крају дана десио се и први меч који је завршен са 0:0, пошто су Швеђани одолели Шпанцима.
Токове мечева пратите уживо уз Спутњик спорт – из минута у минут.
22:53 14.06.2021
93' Невероватно!

Невероватна реакција нападача Сарабије. Само је требало да постави ногу и да је смести иза леђа Олсена, али као да је заборавио да шутне, па се лопта само докотрљала у руке Олсена.

22:51 14.06.2021
6 минута надокнаде
22:50 14.06.2021
90' Феноменални Олсен!

Још једна одбрана голмана Шведске! Ђерард Морено није искористио савршен центаршут Сарабије, јер му је Олсен одбранио ударац са отприлике четири метра.

22:49 14.06.2021
89' Ништа се не мења

Шпанија кружи око гола Шведске, али нема гола, али ни већих прилика.

Споран моменат у 89. минуту када је досуђен офсајд приликом једног опасног напада Црвене фурије.

22:34 14.06.2021
74' Шпанија промешала карте

Ојарсабал и Морено су на терену, излазе Олмо и Торес.

Четири измене је направио Енрике и сада више ниједан офанзивац који је почео утакмицу није у игри.

Мењају и Швеђани, пошто Крафт улази уместо Лустига.

У међувремену, једна мања прилика за Фурију.

22:28 14.06.2021
69' Промене на обе стране

Луис Енрике је избацио Морату и Родрија, а убацио Сарабију и Алкантару.

Андерсон на другој страни мења Исака и Берга, Квајсоном и Клесоном.

22:21 14.06.2021
61' Умало шок!

Све је урадио Исак, којем нико није могао да узме лопту. На крају ју је додао до Берга, који је пред собом имао практично небрањен гол, али је очајно реаговао.

Још једна велика прилика за Шведску одлази у неповрат.

22:19 14.06.2021
59' Затишје

Нема прилика у последњих десет минута. Шпанија има више од игре, али је резултат и даље – 0:0.

22:09 14.06.2021
49' Спетљао се Лустиг, лоше шутирао Мората

Поново се Швеђанима напрасно указала шанса, али се Лустиг спетљао у казненом простору противника.

Већ у наредном нападу до прилике су дошли и Шпанци, али је Мората лоше шутирао из непосредне близине.

22:07 14.06.2021
Почело је друго полувреме
21:48 14.06.2021
Крај првог полувремена

78-22 у поседу за Шпанце. 8-2 у шутевима.

21:46 14.06.2021
44' Сјајни Олсен

Голман Шведске је вечерас, барем за сада, играч утакмице. Још једна добра одбрана.

21:43 14.06.2021
41' Много среће за Шпанце!

Умало су се пропуштене прилике обиле о главу Шпанцима. Александер Исак је право ниоткуда дошао у казнени простор противника, а онда шутирао.

Лопта је ишла у гол, али јој се на путу спречио Љоренте, од кога се одбила до стативе и завршила у наручју голмана Симона.

21:40 14.06.2021
38' Невероватан промашај Морате!

Катастрофална реакција Данијелсона практично је створила одличну прилику за Шпанце. Искусни нападач Алваро Мората је био у ситуацији један на један са Олсеном, али је шутирао поред гола.

21:37 14.06.2021
Голови о којима се прича
Андреј Јармоленко - Sputnik Србија, 1920
За само неколико дана – две „голчине“ какве се ретко виђају /видео/
21:31 14.06.2021
29' Очајна реакција Кокеа

Ко други, него Коке? Сјајни везиста поново је био опасан по Швеђане, али је овог пута јако лоше захватио лопту из непосредне близине Олсеновог гола.

Шпанци имају преко 80 одсто поседа лопте за сада.

21:24 14.06.2021
21' Шпанци све ближе поготку

Капитен Атлетико Мадрида Коке је поново био актер добре акције своје екипе. Шутирао је са око десет метара од гола, али је она отишла поред леве стативе.

21:17 14.06.2021
16' Сјана одбрана Олсена!

Изванредан центаршут Кокеа на главу Олма, али је његов ударац зауставио Олсен сјајном парадом! Лопта је отишла у корнер, па је опасност недуго затим потпуно отклоњена.

Шведска практично да нема посед лопте...

21:06 14.06.2021
5' Бољи почетак Шпаније

Иако нема прилика у првих пет минута, Шпанија готово да није изгубила посд лопте, па већ увелико притиска Швеђане.

21:00 14.06.2021
Утакмица је почела
20:54 14.06.2021
Играчи на терену, суди Словенац

Словеначки судија Славко Винчић делиће правду на овом мечу, пошто је претходно заменио повређеног Дамира Скомину, још једног словеначког арбитра.

20:24 14.06.2021
Чека се наредна утакмица

Од 21.00 почиње утакмица Шведске и Шпаније, познати састави:

19:55 14.06.2021
Крај! Победа Словачке!

Видели смо сјајну утакмицу, Пољска је добро отворила утакмицу, хтела је да оправда улогу фаворита, али ју је шокирао гол у 18. минуту који је приписан њеном голману Војчеху Шченсном.

Деловало је да Пољска може до повољног резултата, изједначила је, али је црвени картон Кжегожа Криховјака све срушио, да би тачку ставио Милан Скринијар, голом за Словачку.

Покушавали су Пољаци силовитим нападима до краја утакмице, нису били прецизни, а и дефанзивци Словачке су урадили одличан посао.

Победа Словачке од 2:1!

19:52 14.06.2021
93' – И опет шанса!

Опет прилика за Пољску и опет лош шут – Швидерски се нашао у казненом простору ривала, шутирао је јако, али право у голмана.

19:49 14.06.2021
90' – Каква прилика за Пољску!

Поново се све дешавало у шеснаестерцу Словачке, на крају је Беднарек дошао у прилику да шутира, али је послао лопту поред стативе.

19:46 14.06.2021
88' – Силни напади Пољске!

Шут из даљине, корнер, убацивање, па свега је било у једном нападу Пољске, свега – осим гола.

19:42 14.06.2021
81' – Јалови покушаји Пољске

Покушавају пољски фудбалери на све начине да стигну до шеснаестерца Словачке, али у томе никако не успевају.

Словаци и даље држе добар дефанзивни блок, а у томе им знатно помаже чињеница да имају играча више.

19:27 14.06.2021
68' – Гол! Словачка поново води!

Феноменалан погодак дефанзивца Милана Скринијара, сјајно се снашао у казненом простору ривала, наместио и шутирао из прве, право у доњи десни угао гола Шченсног.

Сјајан моменат за Словаке и тежак посао за Пољску која има и играча мање.

Словачка води 2:1!

19:21 14.06.2021
61' – Црвени картон за Криховјака!

Пољска је остала без играча, Криховјак је добио други жути картон, због повлачења играча Словачке.

Тежак посао за Пољску...

19:17 14.06.2021
58' – Лош Левандовски...

Покушао је сјајни нападач из слободног ударца, али је погодио живи зид. Уследила су два корнера, међутим словачка одбрана је опет сјајно реаговала.

Резултат је непромењен.

19:05 14.06.2021
46' – Изједначење!

Нису се ни поставили фудбалери Словачке, из првог напада је Пољска успела да постигне гол, Линети се нашао у казненом простору, лопту је лоше захватио, али је она ипак успела да се откотрња до мреже истрчалог Дубравке!

Пољска је изједначила – 1:1.

18:48 14.06.2021
45’ – Полувреме! Словачка води!

Пољска јесте имала иницијативу на старту дуела, али је Словачка пронашла моменат за реализацију и преко Роберта Мака је стигла до гола, који је приписан чувару мреже Пољске Војчеху Шченсном.

Левандовски је потпуно неутралисан, Словачка је одлично урадила посао у одбрани, а у нападу је после гола имала фокус на контранападе.

18:43 14.06.2021
42’ – Коначно се појавио Левандовски

Најбољи фудбалер Пољске је био „закључан“ више од 40 минута, коначно је успео да пронађе простор за шут, али је то учинио веома лоше.

18:37 14.06.2021
36’ – Словачка прети из контранапада

Пољска се отворила, кренула је офанзивније ка голу ривала, што је отворило простор за одличан контранапад Дуде и потом не толико добар шут Хамшика.

18:34 14.06.2021
33’ – Шутеви на обе стране!

Игра се отворено, Пољска се отргла од шока после примљеног гола, запретио је Словачкој Криховјак, али је прилику на другој страни поново имао Куцка.

18:28 14.06.2021
27’ – Словаци нападају!

На великим мукама је Шченсни, фудбалер Парме Јурај Куцка је упутио сјајан ударац са двадесетак метара, али је лопта замало отишла изнад пречке.

18:19 14.06.2021
18' – Води Словачка!

Какав шок! Пољска је имала више од игре, али је феноменалан продор левокрилног нападача Мака донео гол за Словачку!

Он је одлично преварио двојицу чувара, улетео је у казнени простор, шутирао, а лопта је од стативе ударила у голмана Војчеха Шченсног и завршила у мрежи!

Словачка води 1:0!

12' – Шут Дуде!

Словачка се коначно ослободила притиска, тежиште игре је пребачено пред гол Словачке где је Дуда покушао да пласира ниску лопту, али је само погодио спољни део „мале“ мреже.

18:10 14.06.2021
9’ – Пољска има иницијативу

Ништа спектакуларно се није догодило у првих девет минута утакмице, Пољска има посед и полако гради мрежу, било је неколико добрих убацивања са бокова, али Словаци засад успевају да се одбране.

Крај! Победа Чешке!

Одлична, садржајна утакмица, није се очекивало да ће бити тако, али су нам заиста фудбалери Чешке и Шкотске подарили спектакл.

У првом реду то је Патрик Шик, стрелац оба гола за Чешку!

16:48 14.06.2021
90’ – Шкоти су се потрошили

Силни напади Шкотске нису уродили плодом, Чеси добијају контранападе, али не успевају да их искористе, све захваљујући голману Маршалу.

16:42 14.06.2021
84’ – Шанса за Фореста!

Дивно је прошао крилни нападач Шкотске поред десне линије, наређао је дриблизима неколико фудбалера Чешке, али је његов шут на гол био изблокиран. Шкоти нису успели да искористе наредни корнер.

16:38 14.06.2021
81’ – Каква прилика за Шика!

Могао је нападач Чешке да постигне и трећи гол, остао је усамљен у казненом простору ривала, али је лоше шутирао и готово додао лопту Маршалу.

16:35 14.06.2021
77’ – Опет Мектомини!

Сваки пут када се фудбалер Манчестер јунајтеда нађе у казненом простору Чешке дође до шансе, пробао је волејем после центаршута, али је направио прекршај, пошто је претходно упутио непрецизан ударац преко гола.

16:32 14.06.2021
72’ – Прекид, крв...

Нападач Шкотске Дајкс је у покушају да захвати лопту главом руком по глави ударио Каласа, коме се отворила рана на челу због чега је морала да реагује медицинска екипа, а прекид је трајао неколико минута.

16:25 14.06.2021
Још један угао...
16:23 14.06.2021
63’ – Напади на обе стране!

Утакмица је потпуно отворена, Чеси покушавају да затворе утакмицу после два гола, док су Шкоти у потпуном шоку и покушавају да се некако опораве.

За сад не успевају, Дајкс је имао велику прилику, али је лоше шутирао и голман Вацлик се поново истакао.

16:11 14.06.2021
51’ – Какав гол! Патрик Шик!

Нападач Чешке је видео да је голман Маршал излетео ван гола током прекида игре и акције његове екипе, Шик је то видео, с лоптом је само прешао центар терена, распалио левом ногом и затресао мрежу!

Феноменалан погодак, Чешка води 2:0!

Голман Шкотске - Sputnik Србија, 1920
Срби, учите од Чеха! /видео/
16:07 14.06.2021
49’ – Замало аутогол!

Очајно је реаговао Калас, други пут на утакмици, лопта је ишла у гол, али је чувар мреже Вацлик сјајно реаговао и спречио катастрофу!

16:05 14.06.2021
47’ – Две велике шансе за Чешку, пречка за Шкотску!

Сјајно су у друго полувреме ушли чешки фудбалери, две одличне прилике су пропустили јер је голман Маршал био на висини задатка.

Већ у наредном нападу Хендри је погодио пречку за Шкотску, дивним ударцем са ивице казненог простора.

15:48 14.06.2021
Полувреме – Шкотска има више од игре, али Чешка води

Деловало је да су Шкоти ближи голу, имали су неколико добрих прилика, али је Чешка ипак успела да на велики одмор оде са голом више.

Шкоти су имали шест шутева на гол, Чеси два мање, али је један који је упутио Патрик Шик био довољан за вођство.

15:47 14.06.2021
45' – Мектомини као брзи воз

Шкотски фудбалер Мектомини је протутњао ка шеснаестерцу Чешке, али је налетео на Борила и пао, али није било пенала.

15:42 14.06.2021
42' – Гол за Чешку!

Феноменална акција Чешке, Цуфал је упутио бриљантан центаршут, а Шик је феноменално скочио између двојице дефанзиваца Шкотске и главом матирао чувара мреже Маршала!

15:33 14.06.2021
32' – Бомба Робертсона!

Највећа прилика на утакмици, лева страна Чешке је остала потпуно небрањена, сјајно је протрчао Робертсон, распалио, али је голман Вацлик сјајно реаговао!

15:19 14.06.2021
18' – Велика прилика за Шкотску!

Одличан контранапад Шкота је створио прилику Дајксу, покушао је из прве са седам, осам метара, али није био довољно прецизан.

15' – Шут Шика!

Феноменално су Чеси креирали акцију, на крају је Шик дошао до прилике да распали по лопти, али ударац није био довољно добар и од свега – само корнер за Чешку.

15:13 14.06.2021
12' – Чешка је покушала...

Прекршај на око тридесетак метара од гола Шкотске је омогућио Чесима прву прилику, али је центаршут био лош.

15:06 14.06.2021
5' – Прва шанса за Шкотску

Јако лоше се снашао у казненом простору дефанзивац Чешке Томаш Калас, имао је прилику шкотски тим преко Мегина да постигне погодак, али је од свега био само корнер.

Шкоти, ех, ти Шкоти...

Дан отвара фудбалска репрезентација Шкотске, која је до Европског првенства стигла преко Србије, победом у финалу баража Лиге Европе.

14:28 14.06.2021
Добродошли!

Пратићемо четврти дан Европског првенства у фудбалу, а на програму су три утакмице: