Богданова дружина шокирала несуђеног „Јокића“! /видео/

© AP Photo / Brynn AndersonБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 15.06.2021
Богдан Богдановић, репрезентативац Србије, одиграо је одличну партију за Атланту у четвртој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Источне конференције НБА лиге против Филаделфије која је окончана победом од 103:100 за изједначење на 2-2 у тријумфима.
Богдановићева екипа је била у великом резултатском заостатку, али је у финишу меча успела да преокрене и да савлада тим који предводи Џоел Ембид, центар који је, према мишљењу доброг дела америчке јавности, требало да буде проглашен за најбољег играча лиге, уместо Николе Јокића.
Богдановић је меч завршио са 22 поена и пет скокова, сјајан је био у првој деоници, али и у комплетној утакмици, погађајући када је било веома битно за екипу, која је имала заостатак и већи од 15 поена.
Атланта је после прве деонице имала минус од осам поена, на полувремену је он износио 13, али је друго полувреме донело преокрет.
Хокси су у трећој деоници успели да лимитирају ривала на свега 20 убачених поена, а у последњој су наставили са добрим ритмом и стигли до вредне победе и изједначења на 2-2 у серији.
Богдановићев саиграч Треј Јанг је био феноменалан са 25 поена и 18 асистенција, по дабл-дабл су уписали Џон Колинс (14 поена, 12 скокова) и Клинт Капела (12 поена, 13 скокова), док је Кевин Хертер меч завршио са десет поена.
На другој страни Тобајас Херис је имао 20 поена, Сет Кари 17, а несуђени „Јокић“ – Ембид 17 поена и 21 скок.
У другом мечу вечери резултат је такође изједначен у победама, пошто су Лос Анђелес Клиперси у четвртом дуелу плеј-оф серије полуфинала Западне конференције савладали Јуту са 118:104, уз сјајне партије Пола Џорџа (37 поена) и Каваја Ленарда (31 поен), док је на другој страни сјајан био Донован Мичел са 37 поена.