Славље Француза – шампиони света победили Немачку! /видео/

© AP Photo / Matthias HangstФудбалери Француске славе гол на мечу против Немачке – ЕУРО
Фудбалери Француске славе гол на мечу против Немачке – ЕУРО - Sputnik Србија, 1920, 15.06.2021
Фудбалери Француске победили су Немачку 1:0 у првом колу групе Ф Европског првенства. Актуелни шампиони света славили су аутоголом Матса Хумелса у утакмици која је оправдала епитет дербија.
Иако је на утакмици виђен само један погодак и то аутогол, гледали смо добар, динамичан фудбал у ком су на крају одлучиле ситнице.
Играо се 20. минут када се десио кључни детаљ. Пол Погба послао је одличну лопту ка Лукасу Ернандезу који је ушао у казнени и послао оштру лопту у срце шеснаестерца.
У том тренутку Матс Хумелс је желео да отклони опасност, али био је неспретан и послао је лопту иза леђа Мануела Нојера.
Немци у наставку полувремена заиграли нешто боље, претили су Томас Милер и Тони Крос, али мрежа Хуга Љориса је мировала.
Домаћи фудбалери највећу шансу имали су у 38. минуту. Гундоган је био у одличној позицији за гол, али је лоше захватио лопту, те је шутнуо поред гола.
До краја полувремена није било више голова, па је Француска имала минималну предност.
Наставак утакмице донео је доста узбуђења. Играло се у сјајном темпу, а први су шансу имали Французи. Адријен Рабио је погодио стативу и на семафору је остало 1:0.
Само два минута касније Немачка је имала одличну шансу. Серж Гнабри је шутирао, а ударац му је завршио мало изнад пречке.
Играло се у одличном темпу, али не задуго јер је пар прекида утицало на то да се мало стане на лопту. Ни то није дуго трајало, те смо до краја гледали одличан дуел.
У 66. минуту Килијан Мбапе затресао је мрежу Мануела Нојера, али налазио се у офсајду, па је погодак поништен.
У 77. минуту поново се у центру пажње нашао Мбапе. Брзоноги нападач успео је да претрчи Матса Хумелса, али је штопер Немачке у последњем тренутку реаговао испред њега.
Немци су покушавали, али су им напади били јалови. Нису уродиле ни промене, а имали су и среће да не приме други гол. Француској је у 85. минуту поново поништен гол због офсајда.
Немачкој није помогло ни шест минута надокнаде, једноставно нису успели да пронађу пут ка голу Хуга Љориса и Француска заслужено односи три бода.
Падобранац шокирао свет – слетео на стадион и послао снажну поруку /фото, видео/
Дан Кристијана Роналда, али не и Матса Хумелса!