Италија прегазила Швајцарску! /видео/

© AP Photo / Alessandra TarantinoФудбалери Италије – ЕУРО 2020
Фудбалери Италије – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 16.06.2021
Фудбалери Италије победили су Швајцарску 3:0 и пласирали су се у осмини финала Европског првенства.
Изабраници Роберта Манћинија наставили су са одличним партијама, те су после рутинске победе над Турском савладали и Швајцарску. Јунак домаће селекције био је талентовани Мануел Локатели који је постигао оба гола.
Швајцарска је, барем на папиру, требало да пружи најјачи отпор Италији у групи А, али нисмо видели ни „о“ од отпора. Од првог до последњег минута „азури“ су доминирали и на крају су заслужено победили.
У 11. минуту запретио је Имобиле, минут касније Инсиње, а у 19. минуту видели смо гол у мрежи Швајцарске. Ипак, ВАР га је поништио јер је Ђорђо Кјелини играо руком.
Искусни штопер Италије морао је да напусти терен у 24. минуту због повреде. То није омело Италијане, наставили су да нападају и у 26. су постигли нови погодак.
Овога пута није било потребно за ВАР, Берарди је сјајно прошао по десном боку, још боље је центрирао, а акцију је пратио Локатели. Млади Италијан натрчао је на лопту и послао је у мрежу Швајцарске.
До краја полувремена Италија је имала још једну шансу преко Спинацоле, али мрежа је мировала, те се на петнаестоминутну паузу отишло са резултатом 1:0. Швајцарска није створила ниједну праву шансу у првом периоду игре.
Одмах у наставку видели смо још један гол и поново је у центру пажње био Локатели. Овога пута упутио је снажан ударац са ивице казненог простора, а голман Швајцарске није имао шансу.
Италија је до краја сусрета успела да постигне још један гол. Ћиро Имобиле никако није успевао да пронађе пут као мрежи Швајцарске, пропустио је неколико прилика, али је у 89. коначно погодио.
„Азури“ у последњем колу играју против Велса и та утакмица одлучиће првопласирану екипу групе А. Швајцарска путује у Баку где је очекује дуел са Турском.