Фудбал је једноставан када га играју мајстори – Белгија победила Данску!

© AP Photo / Martin MeissnerФудбалери Белгије – ЕУРО 2020
Фудбалери Белгије – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Фудбалери Белгије победили су Данску 2:1 у другом колу групе Б Европског првенства. Белгијанци су до тријумфа дошли захваљујући преокрету у другом полувремену, те су се са нова три бода пласирали у нокаут фазу.
Белгији су победу донели Торган Азар и Кевин де Брујне головима у 55. и 70. минуту. Код оба гола је Де Брујне био у главној улози, пошто је сјајно асистирао Азару, а потом је и сâм савладао голмана Данске.
Изабраници Роберта Мартинеса одиграли су два различита полувремена јер су у првом играли јако лоше, а у другом, уласком Де Брујнеа и Азара, на нивоу на ком се очекивало да ће играти од првог минута.
Данци су на сјајан начин отворили утакмицу. У другом минуту Јусуф Пулсен је шутирао снажно у доњи десни угао и Тибо Куртоа није имао шансе.
Данска је наставила у истом ритму да игра, доминирали су тереном и по игри је требало да постигну макар још један гол у првом полувремену. Међутим, нису успели и ће их касније коштати резултата.
Белгија је била јако лоша у првом периоду игре, те су могли да буду задовољни резултатом с обзиром на приказано.
Већ у другом полувремена била је друга прича. Уласком Кевина де Брујнеа и Едена Азара, Белгијанци су почели знатно боље да играју и у 55. минуту су изједначили.
Де Брујне је сјајно додао лопту до Торгана Азара ком није било тешко да савлада Шмајхела.
У 68. минуту Данци су имали шансу преко Мелеа, а у 70. је стигла казна. Виђена је једна од најлепших акција на Шампионату, а крунисао ју је Де Брујне.
Снажним ударцем савладао је Шмајхела и Белгија је преокренула.
Данци су до краја покушавали, Брајтвајт је у 87. минуту погодио пречку, али лопта није желела иза леђа Тиба Куртое.
Белгија је славила на суви квалитет Де Брујнеа и показала је зашто је кандидат за титулу, пошто су одлике шампионских тимова да побеђују и када не играју најбоље.