Македонија остала кратка – Украјина славила у Букурешту!

© AP Photo / Robert GhementАндриј Јармоленко – ЕУРО 2020
Андриј Јармоленко – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Фудбалери Северне Македоније изгубили су од Украјине 2:1 у другом колу групе Ц Европског првенства.
Македонија је претрпела и други пораз на Европском првенству, те су јој остале само математичке шансе да се пласира у наредну фазу такмичења.
УЕФА Европско првенство у фудбалу 2020 - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Европско првенство – табеле
Изабраници Игора Ангеловског одиграли су боље него у првом колу, али ни то није било довољно да се извуче бод против квалитетнијих Украјинаца.
Виђен је добар фудбал, играло се у јаком ритму, а поред три гола видели смо и два промашена пенала.
Украјина је знатно боље отворила утакмицу и већ у 12. минуту имала је велику шансу. Ристовски је уклизао и спречио Јаремчука да пошаље лопту ка Зинченку који је био сам на другој стативи.
Играло се у добром ритму, а први гол видели смо у 29. минуту. Јармоленко је неометан на другој стативи савладао Димитријевског и Украјина је повела.
За само пет минута Украјинци су постигли још један гол. Јармоленко је асистирао, а Јаремчук је шутем у ближи угао савладао голмана Македоније.
Северна Македонија је до краја полувремена успела да постигне гол, али је он поништен јер се Пандев налазио у офсајду.
До краја полувремена није било прилика, те се на паузу отишло са 2:0 за Украјину.
Македонија је у другом периоду игре заиграла много боље, што се видели и на семафору. Арбитар је показао на белу тачку, а Алиоско је преузео одговорност.
Промашио је пенал, али му се одбила лопта и из поправног је погодио.
До краја утакмице видели смо још доста узбуђења. Претили су Македонци, а најбољу шансу имали су Украјинци. Поново је судија показао на пенал, и поново је промашен.
Овога пута Руслан Малиновски је промашио једанеастерац, с тим што није имао среће да му се одбије лопта, те је на семафору остало 2:1.
Македонија је имала још неколико полу-шанси, али нису успели да постигну други гол, па је три бода отишло у Украјину.
Селектор Русије „пркоси“ Роналду: Кока-кола? Може! /видео/