Српске даме после драме нокаутирале Италију

© Фото : ФИБАСрпске кошаркашице на Европском првенству
Српске кошаркашице на Европском првенству - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Кошаркашице Србије победиле су у уводном мечу на Европском првенству, биле су боље од Италијанки резултатом 86:81 после продужетака. У регуларном делу меча није било победника - 74:74.
Ученице Марине Маљковић стигле су на шампионат Старог континента као освајачи бронзане медаље на првенству Европе одиграном пре две године које је одржано у Србији и Летонији.
И већ на самом отварању показале су да имају највише циљеве и да су спремне за највише домете.
Кошаркашице Србије прослављају освајање бронзе на ЕП у Београду 2019. - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Почиње Европско првенство – могу ли Српкиње поново до медаље? /видео/
Изједначена борба виђена је у уводној четвртини после које није било победника, на семафору у дворани у Валенсији резултат је био 19:19.
Није било већих осцилација у игри Србије и Италије ни у наставку, с обзиром на то да Соња Васић, Ана Дабовић и остале изгубиле другу четвртину 20:18.
Играло се и у наставку кош за кош, али су се Италијанке одлепиле на крају треће четвртине на плус пет. Ипак, изабранице Марине Маљковић, које су безброј пута показале шампионски карактер, ни овога пута нису одустајале.
Бориле су се за сваку лопту, стрпљиво су градиле акције и претварале их у поене, а предводила их је Соња Васић које је са 22 поена уз осам скокова и шест асистенција била најзаслужнија што је изборен продужетак - 74:74.
​Уследио је продужетак, који су Италијанке отвориле тројком из велике даљине , али су наше даме тимском игром успеле да преокрену резултат и да славе на отварању Европског првенства - 86:81 у Групи Б у којој се налазе још Црна Гора и Грчка, а у првом мечу Црногорке су славиле убедљивим резултатом 70:55.
Србији је ово шести меч против Италије, а оно што је фантастичан податак јесте да су нанизале три победе против Италије.
Најбољи актер сусрета била је Соња Васић, која је утакмицу окончала са 27 поена, 13 скокова и седам асистенција. Највећу подршку имала је од Ивон Андерсон која је убацила 18 поена, двоцифрена је била и Јелена Брукс са 14 поена.
Наредни меч кошаркашице Србије играју већ у петак, а ривал је Грчка које је поражена од Црне Горе.