Од хероја до трагичара – Дубравка поклонио победу Шведској!

© AP Photo / Anton VaganovМартин Дубравка
Мартин Дубравка - Sputnik Србија, 1920, 18.06.2021
Фудбалери Шведске су успели да савладају минималним резултатом (1:0), селекцију Словачке, у другом колу Групе Е Европског првенства.
Детаљ са утакмице Енглеска – Шкотска на Европском првенству - Sputnik Србија, 1920, 18.06.2021
Победа Швеђана, па велике компликације у Групи Д
Словачка је морала да положи копља иако је била одличан ривал и чак имала прилике за гол, али је у другом полувремену шведски тим био далеко конкретнији.
Једини погодак је виђен у 77. минуту, феноменални голман Мартин Дубравка је фаулирао Робина Куаисона у казненом простору, а Емил Форсберг је одлично извео пенал, иако је чувар мреже Словачке погодио страну.
Дубравка је до тог момента био најбољи играч словачког тима, деловало је да је зачарао мрежу, сјајно је бранио током седамдесетак минута, али није успео да спречи пораз свог тима.
У првих пола сата меча није било превише шанси, Јурај Куцка са једне, односно Микаел Лустиг са друге стране су загрејали рукавице голманима, пробао је и Марек Хамшик, али су мреже остале нетакнуте.
Заправо, за 45 минута био је упућен само један шут у оквир гола.
Друго полувреме је донело нову енергију, најпре су Словаци запретили, али су потом Швеђани преузели контролу, у 60. минуту су имали чак три прилике за гол, међутим Дубравка је био апсолутно на висини задатка.
До 75. минута...
Није изгледало да Шведска има прилику за озбиљну шансу, али се она изненада изродила, а Дубравка је у казненом простору оборио Куаисона, што није могло да прође без најстроже фудбалске казне.
Сигуран егзекутор био је Емил Форсберг, Шведска је наставила са нападима, али је у финишу морала да се брани, Словачка је претила из корнера, у напад је отишао чак и Дубравка, међутим промене резултата није било.
Шведска је победила, освојила четврти поен, док Словачка остаје на три, освојена у првом колу.