Богдановић завршио меч са повредом – следи мајсторица! /видео/

© AP Photo / John BazemoreБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 19.06.2021
Богдан Богдановић, репрезентативац Србије, повредио се у финишу шесте утакмице плеј-оф серије полуфинала Источне конференције у којој је његова Атланта поражена од Филаделфије за изједначење од 3-3 у победама.
Кошаркашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 18.06.2021
Српске лавице /фото, видео/
Богдановић је задобио повреду колена у последњој четвртини и морао је раније да напусти дуел који је завршен резултатом 104:99 у корист Филаделфије, што значи да ће бити одиграна и мајсторица за пролаз у финале.
Богдановић није имао вече за памћење пошто је до повреде за 28 минута на паркету постигао свега седам поена уз два скока и једну асистенцију.
Најефикаснији у његовој екипи био је Треј Јанг са 34 поена, Кевин Хертер је додао 17, док је Данило Галинари меч завршио са поеном мање.
На другој страни су наслов најбољих поентера поделили Сет Кари и Тобајас Херис са по 24 поена, а Џоел Ембид је имао 22 уз 13 скокова.
Мајсторица између Атланте и Филаделфије, која ће дати одговор на питање о финалисти Истока игра се у понедељак од два сата после поноћи.
Са друге стране, у финале Западне конференције се пласирала екипа Лос Анђелес Клиперса, која је у шестој утакмици победила Јуту, повезала четири тријумфа и обезбедила себи место у борби за велико финале НБА лиге.