Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Детаљ са утакмице Шпанија – Пољска - Sputnik Србија

Фаворити се оклизнули, Немачка силна против шампиона Европе

Деветог дана Европског првенства у фудбалу гледали смо три занимљиве утакмице. На старту смо одмах видели изненађење пошто је Мађарска узела бод Француској. Потом су Немци и Португалци одиграли најбољи меч на првенству, да би Шпанија у вечерњем термину поново кикснула – овога пута против Пољске.
У првој утакмици дана репрезентације Мађарске одолела је прваку света Француској, ускоро нас очекује дерби између Португалије и Немачке.
Од 18 часова снаге су одмериле репрезентације Португалије и Немачке, и виђен је најбољи фудбал на Шампионату. Панцери су на крају славили и тиме су задржали шансу за пласман у нокаут фазу.
У последњој утакмици дана Шпанија је поново одиграла нерешено, те после два кола има исто толико бодова.
Токове мечева могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
22:49 19.06.2021
90' – 1:1 – још пет минута игре!
22:42 19.06.2021
83' – 1:1 – велика шанса за Морату

Шчесни је одбранио ударац нападача Шпаније.

22:38 19.06.2021
80' – 1:1 – Шчесни сигуран

Добар шут Родрија, али голман Пољске без проблема брани.

22:33 19.06.2021
77' – 1:1 – прилика за Пољску

Франковски је послао лошу лопту, те Левандовски није ушао у стопостотну шансу.

22:29 19.06.2021
73' – 1:1 – добра шанса за Ферана Тореса

Шутирао је главом поред гола.

22:24 19.06.2021
66' – 1:1 – уједначена игра

Шпанију је паралисао промашени пенал и још се нису опоравили.

22:16 19.06.2021
58' – 1:1 – Морено промашио пенал!

Погодио је стативу, а онда ни Мората после одбитка није успео да савлада Шчесног.

22:15 19.06.2021
57' – 1:1 – пенал за Шпанију!

Модер је нагазио Морена и арбитар је показао на белу тачку.

22:11 19.06.2021
54' – 1:1 – ГОЛ! Левандовски за 1:1!

Сјајан гол Пољака. Надвисио је Лапорта и главом је послао лопту иза леђа Симона.

Мајстор.

22:04 19.06.2021
46' – 1:0 – почело је друго полувреме
21:46 19.06.2021
45' – 1:0 – крај првог полувремена
21:45 19.06.2021
45' – 1:0 – велика шанса за Морена

Могла је Шпанија да дуплира предност.

21:42 19.06.2021
43' – 1:0 – статива, па промашен зицер Левандовског!

Свидерски је погодио стативу, лопта се одбила до Левандовског који је промашио зицер. Велика шанса за Пољску.

21:39 19.06.2021
21:35 19.06.2021
35' – 1:0 – прети и Пољска

Левандовски је пронашао Свидерског који није успео да проследи лопту иза леђа голмана Шпаније.

21:34 19.06.2021
34' – 1:0 – опасан шут Ђерара Морена

Крилни нападач покушао је ударцем из слободњака. Шутирао је мало поред стативе.

21:24 19.06.2021
25' – 1:0 – ГОЛ! Шпанија води!

Мората погађа!

Морено је убацио лопту у казнени, Мората је био на ивици офсајда, али га је избегао и Шпанија води.

Ђерар Морано у дуелу на мечу Шпанија – Пољска – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија
21:16 19.06.2021
15' – 0:0 – иницијатива домаћина

Шпанци очекивано имају више лопту у поседу, али Пољаци се организовано бране.

21:10 19.06.2021
10' – 0:0 – први ударац у оквир гола Шпаније

Дани Олмо шутирао је право у Шчесног.

21:06 19.06.2021
6' – 0:0 – опасан шут Клиха

Фудбалер Пољске послао је лопту мало изнад пречке.

20:59 19.06.2021
1' – 0:0 – почела је утакмица
20:55 19.06.2021
Фудбалери су на терену

У току је интонирање химни.

20:39 19.06.2021
Обе екипе морају да победе

Шпанија је у првом колу одиграла нерешено са Шведском, док је Пољска изгубила од Словачке.

20:30 19.06.2021
Следи меч Шпаније и Пољске
19:53 19.06.2021
Крај! Победа Немачке!
Детаљ са утакмице Португалија – Немачка – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920
Спектакл у Минхену – Немачка за сат времена „уништила“ Португалију!
19:52 19.06.2021
90+4 – 2:4 – шанса за Португалију, сјајна реакција Гинтера
19:49 19.06.2021
90' – 2:4 – још четири минута игре
19:47 19.06.2021
90' – 2:4 – све мање времена за шампиона Европе
89' – 2:4 – велика шанса за Португалију

Ридигер је реаговао испред Дијеша.

19:37 19.06.2021
79' – 2:4 – статива Санчеса!

Пројектил фудбалера Португалије завршио је на стативи.

19:35 19.06.2021
76' – 2:4 – жути картон за Гинтера

Неопрезан старт над Жотом.

19:30 19.06.2021
73' – 2:4 – измене у Немачкој

Зиле је заменио Гундогана, а Горецка је ушао уместо Хаверца.

19:29 19.06.2021
19:24 19.06.2021
67' – 2:4 – Португалија смањила!

Одличан центаршут Мутиња, на другој стативи је Роналдо вратио лопту, а Жота је послао лопту у мрежу Немачке.

19:18 19.06.2021
60' – 1:4 – Португалија разбијена!

Кимих је центрирао, а Госенс је главом погодио. Сјајни леви бек крунисао је партијом и поготком.

19:13 19.06.2021
Каи Хаверц – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Мајстор Каи Хаверц.

19:09 19.06.2021
51' – 1:3 – Португалија у нокдауну!

Милер је додао лопту до Госенса, ова је пронашао Хаверца, а офанзивни везни Немачке савладао је Патрисија.

19:04 19.06.2021
46' – 1:2 – почело је друго полувреме

Има ли Португалија одговор?

18:48 19.06.2021
45' – 1:2 – крај првог полувремена!
18:42 19.06.2021
Детаљ са утакмице Португалија – Немачка – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија
18:38 19.06.2021
39' – 1:2 – нови гол у мрежу Португалије, преокрет!

Аутогол Рафаела Гереира!

18:34 19.06.2021
35' – 1:1 – Немачка изједначила!

Госенс је послао одличну лопту ка Хаверцу који није успео да дође до лопте, али зато јесте Дијеш који је нехотично постигао аутогол.

18:33 19.06.2021

Мајстор.

18:31 19.06.2021
32' – 1:0 – опао темпо утакмице

У последњих десет минута игра се у нешто споријем ритму.

18:28 19.06.2021

Мајстори.

18:23 19.06.2021
21' – 1:0 – Немачка притиска

Домаћи фудбалери имају иницијативу, али џабе када заостају. Одличан фудбал игра се у Минхену.

18:14 19.06.2021
15' – 1:0 – брутална контра! Португалија води!

Бернардо Силва повукао је контру, послао је сјајну лопту ка Жоти који је спустио ка Роналду ком није било тешко да савлада Нојера!

18:09 19.06.2021
9' – 0:0 – Немачка доминира!

Нова шанса за Немачку. Гнабри је био у прилици, али је послао лошу повратну лопту у казнени.

18:04 19.06.2021
5' – 0:0 – ВАР! Нема гола!

Госенс је постигао гол, али је он поништен због офсајда!

4' – 0:0 – иницијатива Немачке

На старту утакмице домаћи играчи имају више лопту у ногама.

18:00 19.06.2021
17:55 19.06.2021
Утакмица ће ускоро почети

Још пет минута остало је до почетка дерби сусрета између Немачке и Португалије.

17:43 19.06.2021
Португалци се боре против традиције

Репрезентација Немачке победила је Португалију у претходна четири међусобна сусрета, па је јасно да ће Роналдо и другови морати да пркосе традицији.

17:21 19.06.2021
Познате су поставе

Од 18 часова игра се дерби меч другог кола Групе Ф у којем се састају Немачка и Португалија. Познато је којих 11 ће истрчати од првог минута.

16:57 19.06.2021
Канте Француска - Sputnik Србија, 1920
Храбри Мађари шокирали прваке света и закували у „групи смрти“

Све занимљивости са утакмице Мађарска - Француска можете погледати овде.

16:55 19.06.2021
94' - 1:1 - Крај меча - Мађари одолели

Тотални аусајдери Мађари успели су да узму бод Французима у другом колу Европског првенства.

16:50 19.06.2021
90' - 1:1 - играће се још четири минута

Четири минута наде за Мађаре да могу до чуда, и исто толико за Французе да оправдају улогу фаворита.

16:46 19.06.2021
86' - 1:1 - Французи нападају

Игра се практично само на половини Мађарске. Покушавају прваци света да материјализују теренску иницијативу, само што им то не полази за ногом.

16:41 19.06.2021
76' - 1:1 - Двострука измена Дешана

Дидије Дешан незадовољан резултатом одлучио је да направи двоструку измену. Извео је из игре Пола Погбу и Карима Бензему, а на терен је послао Толисоа и Жируа. Потребна му је „свежа крв“ јер јуриша на три бода.

16:27 19.06.2021
66' - 1:1 - Французи изједначили

Конфузију у шеснаестерцу Мађара казнио је Антоан Гризман. Мбапе је послао лопту у казнени простор, Вили Орбан је слабо реаговао и одбио лопту до нападача Барселоне који је са пет метара рутински послао лопту у мрежу.

16:19 19.06.2021
59' - 1:0 - Статива Француза!

Усман Дембеле ушао је уместо Рабиоа у 57. минуту, и свега 120 секунди било му је потребно да озбиљно припрети Мађарима. Нападач Барселоне „изломио“ је двојицу лажњаком с малог фудбала и шутирао у ближи угао Гулачијевог гола, али се лопти на путу ка мрежи испречила статива.

16:09 19.06.2021
50' - 1:0 - Иницијатива Француза

Баш као што се и очекивало актуелни прваци света кренули су по изједначење, али се Мађари за сада организовано бране.

16:04 19.06.2021
46' - 1:0 - Почело је друго полувреме

Дидије Дешан био је бесан на своје изабранике што су после 527 минута у свим такмичењима примили гол. Дозволили су себи пад концентрације у самом финишу првог дела игре.

15:46 19.06.2021
45+2' - 1:0 - ШОК! Мађари воде

Фиола и Шалај маестрално су изиграlи одбрану Француза, Фиола се нашао испред Варана и сместио је лопту у мрежу поред руке Љориса.

15:45 19.06.2021
45' - 0:0 - пет минута продужено прво полувреме

Због расхлађивања и повреда, прво полувреме је продужено чак пет минута!

15:36 19.06.2021
37' - 0:0 - Нижу се напади Француза, покушај Погбе

Мађари не излазе са своје половине, а Французи покушавају на све начине да материјализују теренску иницијативу. После шанси Бенземе и Мбапеа, покушао је ударцем и Пол Погба, али је био непрецизан.

15:30 19.06.2021
31' - 0:0 - Бенземин зицер

Ау, каква акција Француза у свега три потеза. Гризман је избацио Мбапеа, који је „штиклом“ без гледања између двојице Мађара мајсторски прогирао Бензему, а овај је из чисте ситуације, додуше из трка, пуцао поред гола.

15:25 19.06.2021
26' - 0:0 - Николић заменио Салаја

Чини се да је Адам Салај због топлотног удара морао да буде замењен. Уместо њега у игру је ушао Немања Николић.

15:23 19.06.2021
24' - 0:0 - Пауза за расхлађење

Судија Мајкл Оливер је после једног прекида због којег је Адаму Салају указана лекарска помоћ одлучио да пошаље фудбалере обе репрезентације да се раскладе. Француска ће после тога имати слободан ударац из изгледне позиције.

15:17 19.06.2021
17' - 0:0 - Запретио и Мбапе

Ређају се напади Француза који су се ослободили почетног притиска Мађара. Лука Дињ је пробио по левој страни и центрирао, а Килијан Мбапе је покушао главом из близине, само што је тај ударац завршио поред гола.

15:13 19.06.2021
14' - 0:0 - Велика шанса за Француску

Мбапе је проиграо Бензему који је шутирао по земљи са 17 метара, али је Гулачи маестрално одбранио. Лопта се одбила до Гризмана који је лоше реаговао са пет метара. Ипак, испоставило се да је био у офсајду.

15:08 19.06.2021
10' - 0:0 - Мађари „показали зубе“

Мађари су током уводних 10 минута показали да се не плаше актуелних светских првака и углавном се игра на половини Француске.

15:04 19.06.2021
Спектакуларна атмосфера у Будимпешти

Читав капацитет велелепног стадиона „Пушкаш арена“ је распродат, и на трибинама се налази чак 70.000 навијача.

15:00 19.06.2021
1' - 0:0 - утакмица је почела

Французи имају први напад на утакмици

14:54 19.06.2021
Фудбалери су изашли на терен

Утакмица другог кола „групе смрти“ између Мађарске и Француске у Будимпешти ускоро ће почети.

14:27 19.06.2021
Да ли ће Гулачију помоћи необичне рукавице?

Голман Мађарске Петер Гулачи је у дуелу са Португалијом чак три пута вадио лопту из мреже, а сада пред собом има убитачан трио - Бензема, Мбапе и Гризман.

Спремио је Мађар и интересантне рукавице са розе детаљима око прстију, али тешко да ће му то помоћи да се избори с налетима Француза који су показали надмоћ у дуелу са Немачком.

Добродошли!

Пратићемо утакмице деветог дана Европског првенства, у којима нас очекују велика узбуђења и квалитетни ривали.