Нови кикс Шпаније на Европском првенству! /видео/

© AP Photo / Lluis GeneДетаљ са утакмице Шпанија – Пољска
Детаљ са утакмице Шпанија – Пољска - Sputnik Србија, 1920, 19.06.2021
Фудбалери Шпаније и Пољске одиграли су 1:1 у другом колу групе Е Европског првенства. Црвена фурија ни на другој утакмици заредом није успела да победи, те ће у последњем колу морати да упише три бода уколико жели пласман даље.
Шпанија је у утакмицу ушла са епитетом фаворита, али после деведесет одиграних минута нису успели да оправдају то звање. Пољска, којој је ово била бити или не бити утакмица, одиграла је храбро и дошла је до кључног бода.
Црвена фурија у последњем колу игра против Словачке и потребна су јој три бода, баш као и Пољској против Шведске.
Standings provided by SofaScore LiveScore
На почетку меча није било много прилика. Играло се у добром ритму, углавном испред гола Пољске, али гости су се организовани бранили и нису остављали много простора за маневар противнику.
Ипак, из наизглед безопасне ситуације, Шпанија је повела. Ђерар Морено је упутио нешто између ударца и центаршута, Мората је био на правом месту и сместио је лопту иза леђа Шчесног.
Девет минута касније запретио је Ђерар Морено, у 43. Пољаци су имали велику прилику да дођу до изједначења. Свидерски је погодио стативу, лопта се одбила до Левандовског који је промашио зицер.

То је била и последња шанса у првом полувремену, па се на паузу отишло са минималном предношћу Црвене фурије.
Пољаци су на почетку другог периода игра успели да изједначе. Левандовски је сјајно скочио поред Лапорта и ударцем главом савладао је Унаија Симона.
Само четири минута касније Шпанци су имали велику шансу да поново дођу до предности. Морено је изнудио пенал и преузео је одговорност.
Погодио је само стативу и остало је 1:1.
Било је потребно Шпанији да се поврати после овог шока. У завршници су покушавали, стварали су шансе, али Пољска се храбро бранила и на крају је дошла до заслуженог бода.
Одлучујуће утакмице за пласман у нокаут фазу играју се у среду 23. јуна у 18 часова. Оба меча, Шпанија – Словачка и Шведска – Пољска, на програму су у исто време.