„Грчка наказа“ иде у финале – Дурент исписао историју, па испалио „ер-бол“! /видео/

© AP Photo / Frank Franklin IIКевин Дурент (лево) и Јанис Адетокумбо
Кевин Дурент (лево) и Јанис Адетокумбо - Sputnik Србија, 1920, 20.06.2021
Кошаркаши Милвоки Бакса савладали су Бруклин Нетсе у седмом мечу полуфинала Источне конференције резултатом 115:11, после продужетка. Кевин Дурент је био одиграо феноменалну утакмицу, али није успео да донесе својој екипи победу.
Милвоки је успео да се први пут у ери Јаниса Адетокумба пласира у финале Истока, где их очекује дуел са бољим из окршаја Атланта Хокса и Филаделфија 76ерса (3-3).
Бруклин је у овом мечу поново био без Кајрија Ирвинга, као и уз ровитог Џејмса Хардена, који се и даље опоравља од повреде тетиве.
Због тога су Нетси поново играли на погон феноменалног Дурента, који је на крају – и поред тога што је поставио рекорд по броју постигнутих поена у историји седмих утакмица плеј-офа и ни у једном тренутку није изашао са паркета – изгубио дуел са двоструким МВП-јем лиге Адетокумбом.
Популарни Кеј Ди је меч завршио са 48 поена (17/36), девет скокова и шест асистенција, док је момак са надимком „Грчка наказа“ имао 40 поена (15/24), 13 скокова и пет асистенција.
Иако је Бруклин у другој четвртини имао двоцифрену предност, Милвоки се лако вратио у меч, па је у другом полувремену виђена резултатска клацкалица.
Бакси су направили серију у завршници и дошли до +4 на минут до краја, али је уследила серија Дурента од четири поена у низу.
На 1,6 секунди погодио је изузетно далек шут за два поена, за који су многи навијачи у хали мислили да је тројка, што би значило да је Бруклин победио. Ипак, отишло се у продужетке.
​За првих скоро четири од додатних пет минута виђено је само два поена, да би затим уследили поени Адетокумба и Мидлтона.
Дурент је поново преузео одговорност, овог пута шутнувши за три поена на 0,3 секунде до краја, али је због сјајне одбране Џруа Холидеја испалио „ер-бол“.
​Поред Јаниса, Милвоки је до победе водио и Крис Мидлтон са 23 поена, 10 скокова, шест асистенција и чак пет украдених лопти.
Холидеј је шутирао 5/23, али додао седам ухваћених лопти и осам асистенција, док је Брук Лопез имао 19 поена, осам скокова и четири блокаде.
На другој страни Харден је помогао са 22 поена и по девет скокова и асистенција, али само 5/17 из игре.
Блејк Грифин је имао 17 поена и 11 скокова, а Брус Браун 14 поена и шест ухваћених лопти.
Милвоки ће противника у финалу Истока добити у ноћи између недеље и понедељка, када у Филаделфији седми, одлучујући меч играју 76ерси и Атланта.
Подсетимо, у финалу Запада се састају Финикс Санси, који су избацили Денвер Нагетсе нашег Николе Јокића, и Лос Анђелес Клиперси.
Бомба! Обрадовић се враћа у Партизан, познати и финансијски детаљи!
Јокићев отац: Људи да схвате – човек треба да добије дете /видео/