Македонски херој рекао „збогом“ – Холандија без грешке после групне фазе!

© AP Photo / Kenzo TribouillardГоран Пандев – ЕУРО 2020
Горан Пандев – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 21.06.2021
Фудбалери Северне Македоније завршили су учешће на Европском првенству без освојеног бода. Македонци су у трећем колу групе Ц поражени од Холандије 3:0, у утакмици у којој се Горан Пандев опростио од националног дреса после 20 година.
Пандев, који има 37 година, дебитовао је за националним тим Македоније 2001. и после 122 одигране утакмицу у сениорском тиму одлучио је да се повуче. Прослављени македонски фудбалер био је најзаслужнији за историјски пласман на ЕУРО 2020 и остаће упамћен као један од највећих фудбалера ове државе.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Нису одиграли лошу утакмицу Македонци, али дефанзивне проблеме нису могли да сакрију, те је Холандија казнила сваку лошију реакцију последње линије.
Изабраници Игора Ангеловског први су успели да постигну гол, али Тричковски се налазио у минималном офсајду, па је погодак поништен.
Македонија је показала да може да буде и те како опасна, па је и Холандија заиграла нешто озбиљније. Почели су све јаче да нападају и у 24. минуту стигли су до предности.
Мален је додао лопту до Депаја ком није било тешко да савлада Димитријевског.
Само два минута пре гола Македонци су могли да шокирају домаћина. Трајковски је упутио снажан ударац који је завршио на стативи.
У наставку полувремена Холандија је могла да дуплира предност, али је Мемфис Депај у 30. минуту пропустио стопостотну шансу. Остало је 1:0 и отишло се на петнаестоминутну паузу.
Други период игре донео нам је још два гола у мрежи Северне Македоније. Депај је овога пута асистирао, а Вајналдум је био на правом месту и рутински је послао лопту иза леђа Димитријевског.
У 56. минуту Енес Барди упутио је снажан ударац, али је Стекелнбург био концентрисан и одбранио му је ударац. Само два минута касније видели смо нови гол у мрежу Димитријевског.
Депај је шутирао, голман Македоније је одбранио, али је на одбитак налетео Вајналдум и поново је постигао гол.
До краја утакмице није виђен гол, али зато јесте емотиван тренутак када је Горан Пандев излазио из игре. Капитен Северне Македоније напустио је терен у 68. минуту и добио је велики аплауз.
Македонија није освојила бод на Европском првенству, али је оставила добар утисак и тамошњи народ треба да буде поносан на ову репрезентацију.
Аустрија у осмини финала – Украјина упрскала и сада ништа не зависи од ње /видео/
Македонци се опростили без бода, познат коначан поредак групе Ц
Словенац добио подсећање на „највећу грешку“: „Ухапшен на забави са старлетама у Српској...“