Енглези победили Чешку и освојили Групу Д

© AP Photo / Laurence GriffithsРахим Стерлинг, фудбалер Енглеске, прославља гол против Чешке на Европском првенству
Рахим Стерлинг, фудбалер Енглеске, прославља гол против Чешке на Европском првенству - Sputnik Србија, 1920, 22.06.2021
Фудбалери Енглеске победили су Чешку резултатом 1:0 и са првог места Групе Д се пласирали у нокаут фазу Европског првенства.
Енглеска је освојила Групу Д и у осмину финала прошла са првог места. Чеси су трећи, иза Хрватске, а испала је Шкотска.
Меч сте могли да испратите уз наш уживо пренос – ОВДЕ.
Већ у другом минуту утакмице погођен је оквир гола, након што је Стерлинг погодио стативу после сјајног лоба.
Енглези нису много чекали да постигну први гол, а стрелац је био управо Стерлинг, после продора и центаршута Грилиша.
Кејн је у 26. минуту пропустио шансу да постигне први гол на ЕП, али је сјајно реаговао Вацлик, након чега су иницијативу преузели Чеси.
Чешка је имала неколико сјајних прилика до краја првог полувремена, али промене резултата није било.
Друго полувреме није донело много тога занимљивог, без превише ризика и прилика на обе стране терена.
Обе екипе су биле задовољне резултатом, па није било превише прилика и занимљивости које су се могле видети, поготово у последњих пола сата.
У завршници је Хендерсон потигао гол за 2:0, али је он поништен због офсајда.