Бобан „закуцао“ неугодне Мексиканце за победу Србије

© Sputnik / Петар ТадићКошаркаши Србије
Кошаркаши Србије - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2021
Кошаркаши Србије победили су Мексико у последњој припремној утакмици пред квалификације за Олимпијске игре резултатом 81:77.
Богдан Богдановић у дресу Атланта Хокса - Sputnik Србија, 1920, 21.06.2021
Олимпијске игре у Токију
После случаја „Јокић“ – нови проблем за Србију?
Орлови су овога пута имали нешто тежи посао у односу на дуел у Атини када су против Мексика славили са више од 40 поена разлике.
Најефикаснији у српском тиму био је Бобан Марјановић са 20 поена и девет скокова, Стефан Јовић је имао осам поена, те по шест скокова и асистенција, док су Огњен Добрић, Драган Милосављевић и Филип Петрушев уписали по седам.
По шест су имали Данило Анђушић, Немања Бјелица и Никола Калинић, а у стрелце се није уписао само Вања Маринковић.
Изабраници селектора Игора Кокошкова нису најбоље отворили утакмицу, допустили су противнику велики број отворених шутева, те је Мексико после седам минута игре повео 18:11.
Ипак, до краја четвртине српски кошаркаши успели су да смање прикључак и после десет минута игре резултат је био 17:21.
Гости из Јужне Америке наставили су да решетају српски кош, а посебно расположен био је Мендес са 12 поена (4/4 за три).
​Орлови су држали прикључак, погађали су Марјановић, Петрушев и Анђушић, али у првом полувремену углавном су Мексиканци били у предности.
Коначно, на крају друге деонице наши кошаркаши преузели су вођство и на паузу се отишло са +2, 45:43.
На старту другог полувремена актуелни вицешампиони Европе и Олимпијских игара серијим погодака успели су да се одлепе и дођу до двоцифрене предности, 60:48.
Међутим, уследио је велики пад концентрације, те је Мексико искористио грешке Орлова и успео да смањи на свега -3, 60:57. То није био коначан резултат деонице јер је Милош Теодосић погодио уз звук сирене за 63:57 после тридесет минута игре.
Српски кошаркаши почетком последње деонице кошевима Милосављевића, Марјановића и Јовића поново су створили +10, 72:62.
До краја утакмице рутински су одржавали предност и на крају су остварили и четврту победу у исто толико утакмица на припремама.
​Орлове за шест дана очекују квалификације за Олимпијске игре које су на програму од 29. јуна до 6. јула.