Три пенала у ремију Португалије и Француске!

© AP Photo / Franck FifeПол Погба и Кристијано Роналдо у дуелу Француске и Португалије
Пол Погба и Кристијано Роналдо у дуелу Француске и Португалије - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2021
Фудбалери Француске и Португалије ремизирали су резултатом 2:2 у последњем колу Групе Ф Европског првенства и пласирали се у нокаут фазу.
Француска је Групу Ф завршила на првом месту са пет бодова, док је Немачка због бољег међусобног сусрета завршила на другом месту испред Португалије, иако су обе репрезентације имале по пет бодова.
У осмини финала Немачка игра против Енглеске, Португалија против Белгије, а Француска против Швајцарске.
Све голове и прилике могли сте да испратите уживо – ОВДЕ.
Португалци су боље ушли у меч у првих десет минута имали једну прилику, али су Французи недуго затим узвратили.
Тада је виђена прва добра одбрана Руија Патрисија, који је награђен у 27. минуту када је његова екипа добила пенал.
Лопту је на белу тачку ставио Кристијано Роналдо и донео предност Португалцима.
Таман када су Роналдо и његови саиграчи мислили да ће моћи да оду опуштено на полувреме, десио се нови једанаестерац.
Семедо је доста благо оборио Мбапеа, али је Лахоз показао на белу тачку.
Бензема је преузео одговорност и погодио за 1:1 у 46. минуту првог полувремена.
Навијачи у Будимпешти нису много чекали на други гол после наставка, пошто је Бензема направио потпуни преокрет већ у 47. минуту.
Иако му је гол поништен, ВАР соба је реаговала и поништила офсајд, па је било 2:1 за Француску.
У тим тренуцима се много калкулисало, пошто је због вођства Мађарске против Немачке у овој ситуацији Португалија испадала.
Да тако не буде решио је Коунде, који је играо руком у свом казненом и омогућио Роналду да постигне и друго гол са беле тачке.