Шпанија декласирала збуњене Словаке и иде на Хрвате!

© AP Photo / Thanassis StavrakisФудбалери Шпаније
Фудбалери Шпаније - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2021
Фудбалери Шпаније су убедљивом победом над Словачком од 5:0 у последњем колу такмичења у Групи Е, обезбедили пласман у другу фазу Европског првенства, где је очекује дуел са репрезентацијом Хрватске.
Роберт Левандовски - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2021
Петарда Шпаније и спектакл у Санкт Петербургу!
Екипа селектора Луиса Енрикеа је довела себе у тешку позицију после два нерешена резултата у прве две утакмице, али је њихово незадовољство због таквих исхода потпуно осетила екипа Словачке.
Тога се прибојавала и Хрватска, која ће бити следећи ривал Шпаније, у првој рунди нокаут фазе.
А није изгледало да ће све бити тако глатко за Шпанце, који су морали да забележе победу како би наставили такмичење.
У 12. минуту Алваро Мората је лоше извео једанаестерац, заправо сјајно је реаговао голман Словачке Мартин Дубравка, али је он свега 18 минута касније најавио пропаст своје репрезентације.
Дубравка је после доброг ударца Пабла Сарабије покушао да избије лопту преко гола, пошто је она од пречке одлетела увис и кренула да пада пред гол, али уместо преко, голман Њукасла је убацио у мрежу.
У трећем минуту надокнаде времена првог полувремена Дубравка је поново погрешио, беспотребно је излетео ван гола, а то је искористио Ајмерик Лапорт и главом уписао први гол за себе у дресу Шпаније.
Победу шпанском тиму је потврдио Сарабија голом у 56. минуту, у стрелце се у 67. уписао и Феран Торес, а тачку је ставио, новим аутоголом, дефанзивац Словачке Јурај Куцка, после ударца главом Пауа Тореса.