Кошаркашице Србије - Sputnik Србија

Српкиње кроз драму до финала Европског првенства!

Женска кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у финале Европског првенства победом над Белгијом резултатом 74:73 у веома драматичној утакмици, препуној преокрета и за златну медаљу ће се борити против екипе Француске.
Ема Месеман - Sputnik Србија, 1920, 26.06.2021
На путу Србије стоји девојка која је шокирала Русију /видео/
Српски тим је имао велику предност на почетку меча, сјајно су играле изабранице селекторке Марине Маљковић, али су ривалке биле веома расположене у шуту за три поена, што је избацило из ритма српски тим.
Резултатска клацкалица је трајала готово цело друго полувреме, а Српкиње су на крају имале више нерава и успешно су привеле утакмицу крају, захваљујући сјајној Соњи Васић, али и Јелени Брукс, која је погодила кључна слободна бацања у последњим тренуцима меча.
Потпуна драма је виђена у последњем минуту, Србија је имала предност, Белгија је успевала да одржи прикључак, али су на крају Српкиње успеле да се одупру притиску и да забележе велику победу.
Марина Маљковић - Sputnik Србија, 1920, 25.06.2021
Српска замка и Маринин „кец из рукава“
Последњих 70 секунди као да су трајали вечност, а на том почетку Васићева је убацила кош за четири поена предности српског тима.
Уследила је велика драма, Белгијанке су са линије слободних бацања успевале да смање, Невена Јовановић је узвраћала истом мером, али је промашила једно, али је одбрана Србије била добра и спречено је евентуално изједначење, с обзиром на то да је разлика била три поена.
Бруксова је, упркос очајној партији, имала довољно присебности да погоди два пенала, али је на секунд до краја спектакуларна Жули Алеман убацила тројку, своју четврту, те смањила разлику на само један поен.
Бруксова је лоше извела лопту из аута, Ема Месеман је успела да је украде и упути шут, погодила је, али су судије констатовале да је избацила лопту после последњег звиждука, што је значило велико олакшање и славље српског тима.
​Меч је био препун преокрета, Србија је феноменално отворила меч на крилима сјајне Александре Црвендакић која је уписала 13 поена, али је Белгија успела да остане у дуелу, пре свега шутевима са дистанце.
Потпуни преокрет се догодио до полувремена, Белгијанке су сипале са свих страна, српска одбрана није успела да закрпи све рупе и на велики одмор су отишле са заостатком, који је анулиран у трећој деоници.
Србија је у другој четвртини уписала само девет поена, у наставку је селекторка Марина Маљковић поново извукла свог „кеца из рукава“, сјајну Ивон Андерсон која је донела велику енергију српском тиму и покренула серију која је резултирала преокретом.
Екипа Србије је имала проблеме у шуту за три поена, као и у четвртфиналу, али је Невена Јовановић убацила две велике тројке када је било најпотребније, а временом је и одбрана успела да се консолидује, што је на крају резултирало великом победом и пласманом у финале.
Најефикаснија у српском тиму била је Соња Васић са 16 поена, уз осам скокова, а двоцифрени учинак је имала још само Црвендакић са поеном мање.
Вреди истаћи партије Јовановићеве, која је имала девет поена, Тина Крајишник је уписала истоветан учинак, Андерсон је имала осам поена, а Ана Дабовић је остала на шест, док је Саша Чађо уписала једну веома важну тројку, за три минута проведена на терену.
Капитенка Брукс је имала четири поена, уз девет промашаја у шуту из игре, али и седам скокова.
На другој страни, Алеман је завршила дуел са 18 поена, Антонија Делере је имала 14, Ким Месдах 11, док је најбоља играчица Ема Месеман задржана на осам поена, уз чак осам промашаја у шуту из игре.
​Финале је на програму у недељу од 21.00, уз директан текстуални пренос на Спутњик спорту, где сте могли да пратите и веома драматичан дуел полуфинала:
22:43 26.06.2021

Спектакл је завршен победом Србије, великом победом српског тима резултатом 74:73!

22:41 26.06.2021

Сркиње су изгубиле лопту, Белгијанке су погодиле, али после времена!

Судије гледају снимак...

22:40 26.06.2021

Два слободна бацања је реализовала капитенка Србије, али је затим уследила нестварна тројка Местах!

Србија води 74:73, до краја је 1,6 секунди!

22:39 26.06.2021

Једно слободно бацање је погодила Местах, на другу страну иде Бруксова...

Србија води 72:70, мање од седам секунди...

22:38 26.06.2021

Опет се гледа снимак, разматрало се да ли Бруксовој треба досудити намерни прекршај.

Судије су ипак одлучиле да нема намерног прекршаја!

До краја је мање од осам секунди, после гледања снимка

22:36 26.06.2021

Невена Јовановић је убацила једно слободно бацање, после коша Белгије.

Србија води 72:69, на седам секунди до краја.

Фаулирана је Јовановићева и била је више него сигурна са слободних бацања.

Србија води 71:67, на 20 секунди до краја утакмице.

22:32 26.06.2021

Тина Крајишник је направила фаул... Два слободна бацања су погодиле Белгијанке.

Србија води 69:67.

22:30 26.06.2021

Гледа се снимак као и у четвртфиналу, на 31 секунду до краја...

Србија води 69:65... Лопта је за Белгију...

22:27 26.06.2021

Феноменалан улаз Соње Васић за два поена, а потом је изборила и прекршај у нападу.

Србија води 69:65!

22:25 26.06.2021

Андерсон је убацила своје нове поене, уследио је одговор Месеман, али и одлична одбрана Србије.

Србија води 67:65.

До краја је остало 80 секунди.

Друга тројка Невене Јовановић, Србија води 63:61!

22:18 26.06.2021

Капитенка Брукс никако да ухвати ритам, поново је промашила шут, потом одиграла лошу одбрану и дозволила вођство Белгији, али је Васићева поново била на висини задатка и лако је поентирала за 60:59.

22:14 26.06.2021

Опет сјајан почетак четвртине, Маја Шкорић је погодила и донела вођство Србији – 56:55.

22:11 26.06.2021

Одлично су кошаркашице Србије успеле да успоставе контролу у финишу треће деонице, за крај Соња Васић је сјајно реаговала и погодила за 55:54.

22:08 26.06.2021

Муче се српске кошаркашице на обе стране терена, али су веома борбене и то им се враћа.

Андерсон је изнудила прекршај после скока у нападу и уследила је тројка Невене Јовановић!

Србија губи 51:50.

22:02 26.06.2021

Алеман је убацила нову тројку, Белгија је повела са 44:43, Крајишник је успела да погоди из тешке ситуације, али је уследила нова тројка за Белгију.

После слободних бацања Белгија је повела са 49:45.

22:01 26.06.2021

Поново је Ивон сјајно реаговала у нападу, погодила је флоутер за два поена – 41:41.

Неопходно је да Србија појача интензитет у одбрани, то је урадила Васићева, погрешиле су Белгијанке, а у нападу је поентирала и смањила на 41:39.

21:56 26.06.2021

Сјајно је српски тим стартовао друго полувреме, Ивон Андерсон је изборила контранапад и лако положила, да би потом из изграђене акције стигла до нових поена.

Ипак, одбрана не функционише, Белгија води 41:36.

21:42 26.06.2021

Невероватан шутерски ритам имају кошаркашице Белгије, потпуно су разоружале Србију далекометним тројкама и направиле су преокрет у другој четвртини.

Убациле су шест тројки из десет покушаја, предњачи Жули Алеман са три тројке и 13 поена, док је Хане Местдаг убацила две.

У тиму Србије сјајна је Александра Црвендакић, са 13 поена, али је 11 уписала у првој четвртини, док су Ана Дабовић и Соња Васић уписале по шест.

Србији је неопходан допринос Јелене Брукс, промашила је свих пет шутева, а без поена су и Невена Јовановић и Ивон Андерсон.

После две четвртине Србија губи 36:32.

21:38 26.06.2021

Опет је кошаркашица Белгије остала сама и опет је погодила тројку, своју трећу на утакмици.

Белгија води 36:32.

21:37 26.06.2021

Коначно! Тројка за Србију, Чађо се појавила на терену и у првом нападу је истрчала из блока и погодила шут за три поена.

Србија води 32:31!

21:34 26.06.2021

Слаба одбрана Србије, нису наше кошаркашице успевале да се „преброје“ у дефанзиви, нису прекидале игру прекршајима, дозволиле су лаке продоре ка обручу и ривалкама да поведу са 31:29.

21:31 26.06.2021

Алеман је убацила нову тројку за 29:29!

21:30 26.06.2021

Српске кошаркашице су остале без протока лопте у нападу, Белгија не успева да то искористи, али се ипак приближила на 29:26.

21:23 26.06.2021

Нова тројка за Белгију, али се јавила Дабовићева, међутим уследио је кош за ривалке – 25:24 за Србију.

21:20 26.06.2021

Српске кошаркашице су одлично почеле утакмицу, у неколико наврата су имале и двоцифрену предност, али је Белгија успела да се врати у меч тројкама.

После првих десет минута игре Србија води 23:17.

21:18 26.06.2021

Три тројке су дале Белгији енергију и за добру одбрану, Србија се није најбоље снашла, али и даље води 21:17.

21:13 26.06.2021

Тројка уз фаул! Бриљантна Александра Црвендакић!

Србија води 19:8!

21:11 26.06.2021

Сјајно је искористила позицију на месту центра Крајишник и феноменално је погодила за 15:6.

21:05 26.06.2021

Седам поена је убацила Александра, све шутем, а затим је поново погодила Васић – Србија води 11:2!

21:02 26.06.2021

Србија није добро отворила дуел, Ана Дабовић је лоше одиграла први напад, у другом су Белгијанке поентирале, а затим је Александра Црвендакић погодила уз фаул.

Добру одбрану је обележио следећи атак Белгије, да би потом Соња Васић, у свом стилу, сјајним пивотом избацила противницу и уписала прве поене.

Уследио је нови одличан потез Црвендакић и лак поен за вођство Србије од 7:2.

20:59 26.06.2021

Селекторка Маљковић се одлучила за исту петорку као у четвртфиналу – на терену ће бити Соња Васић, Јелена Брукс, Александра Црвендакић, Ана Дабовић и Тина Крајишник.

20:52 26.06.2021

Утакмица почиње за неколико минута.

20:47 26.06.2021

Српске кошаркашице пред великим испитом.

Јелена Брукс и Соња Васић - Sputnik Србија, 1920
„Исто нам се догодило са судијом и против Црне Горе, али – Бог нас је погледао“ /видео/

Изјава Јелене Брукс.

20:16 26.06.2021
Ема Месеман - Sputnik Србија, 1920

Ема Месеман игра сјајан турнир.

Загревање српских кошаркашица.

20:08 26.06.2021

Српске лавице у 21 сат играју утакмицу за велико финале. Останите уз Спуњик спорт.