Торган Азар – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Европа добија новог шампиона – Белгија елиминисала Португалију!

Фудбалери Белгије победили су Португалију 1:0 у осмини финала Европског првенства. Актуелни шампиони Старог континента заустављени су на старту нокаут фазе и 11. јула добићемо новог првака.
Утакмицу у Севиљи одлучио је Торган Азар поготком у 42. минуту. Млађи брат Едена Азара упутио је страшан ударац ка голу Португалије и Руи Патрисио није успео да га заустави.
Белгија ће у четвртфиналу играти против Италије која је елиминисала Аустрију после продужетка.
Очекивао се спектакл од почетка, али добили смо јако досадну утакмицу у првом полувремену. Репрезентације су биле опрезне, те нико није желео да направи грешку из страха и играло се у слабом ритму.
Било је неколико шанси, Жота је у имао у шестом минуту, Роналдо је покушао из слободног ударца у 25, али мреже су мировале и није био жесток темпо на терену.
Из таквог мртвила углавном зна да се изроди неки генијалан потез и баш то се догодило. Из наизглед безопасне ситуације екипа Роберта Мартинеза је повела.
Торган Азар упутио је пројектил ка голу Португалије, те Руи Патрисио није успео да реагује и Белгија је дошла до предности, 1:0.
На полувреме се отишло са предношћу Белгијанаца.
У наставку дуела екипа коју предводи Кристијано Роналдо била је бољи ривал, стварала је много више шанси, тресао се оквир гола Куртое, али лопта није желела иза његових леђа.
На старту другог полувремена повредио се и Кевин де Брујне, те је и то један од разлога зашто је опао темпо Белгије.
У 58. минуту Диого Жота имао је добру шансу. Роналдо је послао лопту, а фудбалер Ливерпула шутнуо преко гола.
Уследио је нешто мирнији део меча, а онда у финишу је уследио нови притисак. Куртоа је у 81. минуту спречио изједначење, након што је Рубен Дијаш шутирао главом.
Само два минута касније Рафаел Гереро погодио је стативу. Шутирао је слабијом десном ногом и погодио оквир гола.
До краја сусрета виђено је још неколико избуђења, али Белгијанци су издржали притисак и прошли су међу осам најбољих у Европи.
Меч сте могли да пратите уз блог Спутњика.

22:42 27.06.2021

Срећа за Белгију! Гереро је погодио оквир гола.

22:32 27.06.2021

Покушао је ударцем из слободњака и није успео да пребаци живи зид.

22:17 27.06.2021

Роналдо је послао одличну лопту ка Жоти, а овај је шутирао снажно и преко пречке. Велика шанса.

22:13 27.06.2021

Треба очекивати све јачи притисак актуелног шампиона Европе.

22:07 27.06.2021

Пех за Белгију.

Уместо Де Брујнеа у игру је ушао Дрис Мертенс.

22:06 27.06.2021
21:47 27.06.2021

Слаб фудбал, али Белгија води захваљујући сјајном поготку Торгана Азара.

21:42 27.06.2021

Торган Азар упутио је снажан ударац са неких 25 метара. Руи Патрисио није имао шансу и Белгија води.

21:41 27.06.2021

Невероватно да ово није био фаул над Лукакуом.

21:37 27.06.2021

Спољном је шутирао преко пречке.

21:36 27.06.2021
Детаљ са утакмице Белгија – Португалија, ЕУРО 2020 - Sputnik Србија
21:30 27.06.2021

Игра се нешто боље у овим тренуцима. Белгија углавном има лопту у ногама, док Португалије чека контранападе.

21:25 27.06.2021

Ипак, Куртоа је био добро позициониран и одбранио је.

21:21 27.06.2021

Фудбалер Португалије шутирао је поред гола.

21:10 27.06.2021

Шут Едена Азара завршио је изнад пречке.

Занимљиво.

Ово ће бити прва утакмица између Белгије и Португалије на неком великом такмичењу. За сада су се углавном састајали у квалификацијама или пријатељским мечевима.

20:38 27.06.2021
20:33 27.06.2021

Постава Белгије.

20:31 27.06.2021

Састав Португалије.

20:27 27.06.2021

Утакмица између Холандије и Чешке није обећавала, али смо видели спектакуларан финиш.

Надамо се да ће у Севиљи од првог минута екипе играти у јаком интензитету.