Чудесан погодак Србина – за шок у Италији /фото, видео/

© AP Photo / Frank AugsteinСаша Калајџић
Саша Калајџић - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2021
Саша Калајџић, аустријски репрезентативац српског порекла, постигао је спектакуларан погодак за своју екипу у осмини финала Европског првенства против Италије.
Нападач висок два метра нашао се на терену као измена, али је успео да затресе мрежу Италије, што је ретко коме успевало у претходном периоду.
Заправо, Италија је примила први гол од октобра 2020, 1.168 минута италијанска мрежа је мировала.
Калајџић је постигао гол у 114. минуту при резултату 2:0 за Италију и омогућио је својој екипи наду у евентуално изједначење.
Просто је невероватно како је двометраш успео главом да „спакује“ лопту иза леђа голмана Ђанлуиђија Донаруме.
Она је летела ниско до петерца, али је Калајџић бриљантном реакцијом просто уклизао главом и скренуо лопту у гол тамо где нико није очекивао да ће она завршити.
​Ипак, Аустрија није успела да победи – Италија наставља такмичење резултатом 2:1.