Ферстапен покорио Аустрију и увећао предност у односу на Хамилтона!

© AP Photo / Darko VojinovicМакс Ферстапен – Формула 1
Макс Ферстапен – Формула 1 - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2021
Макс Ферстапен, возач Ред Була, победник је Велике награде Аустрије – осме трке овогодишњег шампионата Формуле 1.
На стази у Аустрији није виђен велики број узбуђења, Ферстапен је водио од првог до последњег круга и ниједном се није поставило питање победника.
Млади холандски возач није грешио, био је константан и Луис Хамилтон није имао шансу, те је на крају прибегао алтернативном решењу – одласку у бокс и јурењу најбржег круга који доноси додатни бод.
Британац је на крају завршио на другом месту и успео је у намери да одвезе најбржи круг, те трку не завршава са 17, већ 18 бодова. То је свакако мање од првопласираног Ферстапена који је освојио 25 бодова.
Подијум је комплетирао колега Луиса Хамилтона из Мерцедеса – Валтери Ботас. Четврто место припало је Серхију Пересу, пети је завршио Ландо Норис, а шести Карлос Саинц.
Седмопласирани Шарл Леклер понео је награду најбољег возача јер је имао велики број проблема на старту, али је успео да извуче максимум и на крају дође до седме позиције.
Првих десет комплетирали су још Ленс Строл, Фернандо Алонсо и Јуки Тсунода.