Радост фудбалера Швајцарске након елиминације Француске – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Сензација – Швајцарска после пенала елиминисала Француску!

Фудбалери Швајцарске победили су Француску после бољег извођења пенала и пласирали су се у четвртфинале Европског првенства. У Букурешту је виђена спектакуларна утакмица, а Швајцарци излазе као победници и у борби за полуфинале играће против Шпаније.
Трагичар Француске је Килијан Мбапе који у регуларном делу, а затим и у продужецима, односно пеналима, није могао да погоди мрежу Јана Зомера. Његовим промашајем, Француска је елиминисана са Шампионата.
Шест голова, промашен пенал који је окренуо утакмицу, надмоћ, па опуштеност Француза, борбеност Швајцараца, продужеци, пенали, драма... У престоници Румуније смо све видели.
У спорту, али и у животу углавном вас стигне казна када не искористите велику шансу, и то се управо десило Швајцарској која је имала прилику да оде на два гола предности, али је Рикардо Родригез промашио једанеастерац.
© AP Photo / Daniel MihailescuХуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020
Такође, казна вас стигне и када мислите да сте превише добри, када се опустите у тој надмоћи, и то је био случај са Француском.
Када се споје те две ствари, као у случају ове две репрезентације, добијете утакмицу са шест голова, два продужетка и пеналима.
Драма је почела на старту другог полувремена. Играо се 55. минут када је Родригез преузео одговорност након што је Павар оборио Зубера. Родригез је пласирао лопту, а Лорис је спектакуларном одбраном спречио да на семафору буде 0:2.
Казна углавном стигне, али мало ко је очекивао да ће у наредна четири минута резултат бити 2:1.
Француска, ношена енергијом коју им је убризгао Лорис, кренула је да гази и преко Карима Бенземе стигла је до преокрета. Нападач Триколора у 57. минуту извео је фантастичан потез, примио је лопту попут Дениса Бергкампа и потом је савладао Зомера.
За само два минута Бензема се поново уписао у листу стрелаца. Гризман је шутирао, Зомер одбранио, али је на другој стативи био спреман нападач Реал Мадрида и главом је погодио мрежу противника.
Швајцарска је деловала погубљено, шокирао их је промашен пенал Родригеза, а потом и два примљена гола у кратком периоду, те је Француска то искористила и у 75. минуту преко Погбе дошла до 3:1.
Везни фудбалер упутио је страшан ударац са 25 метара и феноменалним голом, чинило се, нокаутирао екипу Владимира Петровића.
Ипак, баш као на сусрету Шпаније и Хрватске, екипа која је губила 3:1 успела је да у финишу утакмице изједначи.
Све је кренуло од опуштености Француске. Харис Сеферовић другим поготком на утакмици смањио је на 3:2, али су Триколори и поред тога били сигурни у тријумф.
Међутим, преварили су се. Марио Гаврановић је у 90. минуту послао лопту у доњи десни угао и Уго Лорис није могао да је дохвати. Био је ово потпуни шок за тим Дидијеа Дешана.
У последњем минуту надокнаде Француска је имала велику шансу да ипак победи у регуларном делу меча. Коман је примио лопту, шутирао и погодио пречку.
Ушло се у продужетак и првих петнеаст минут нисмо видели гол. То не значи да није било прилика.
Најбољу је имао Бенџамин Павар у 95. када је шутирао под пречку, а Јан Зомер сјајном интервенцијом спречио ново вођство Француза.
У другом продужетку Французи су наставили са нападима, али није их хтео гол. Прецизније, није хтео Килијана Мбапеа који је на крају испао и трагичар у пенал серији.
Мбапе је промашио две добре шансе и ушло се у једанеастерце. Тамо је крилни нападач ПСЖ био трагичар и Швајцарска пролази међу осам најбољих репрезентација.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
23:32 28.06.2021
20:49 28.06.2021
23:45 28.06.2021

Крај за актуелног светског шампоина!

Трагичар је Килијан Мбапе!

23:31 28.06.2021

0:1 – Марио Гаврановић сигуран. Послао је Лориса у другу страну.
1:1 – Пол Погба за изједначење!
1:2 – Шер хладнокрвно. Швајцарска води.
2:2 – Оливије Жиру! Без промашаја у прве две серије.
2:3 – Аканђи прецизан! Поново вођство Швајцарске.
3:3 – Маркус Тирам погађа.
3:4 – Лорис је био на лопти, али је Варгас погодио!
4:4 – Кимпембе прецизан! Драма...
4:5 – Мехмеди сигуран!
4:5 – МБАПЕ ЈЕ ПРОМАШИО!

23:30 28.06.2021

Шутирао је Жиру, а голман Француске одлично је реаговао.

23:28 28.06.2021

Све мање времена.

23:25 28.06.2021

Жиру је шутирао, али је погодио Мбапеа и пропала је прилика.

23:21 28.06.2021

Мбапе се нашао у сјајној шанси, али је шутирао јако лоше.

23:20 28.06.2021

Коман му је додао лопту, а крилни нападач је левом ногом шутирао поред гола.

23:19 28.06.2021

Чувају се екипе, ако овако наставе, гледаћемо пенале.

23:14 28.06.2021

Сјајна слика. Минут разлике од десне и леве фотографије.

23:11 28.06.2021

Без голова у првих петнаест минута игре.

23:06 28.06.2021

Погодио је спољни део мреже.

23:04 28.06.2021
Репрезентативац Швајцарске Харис Сеферовић постиже гол против Француске - Sputnik Србија

Мбабу је лепо прошао, послао је оштар центашут и тамо је био Варан да отклони опасност.

23:02 28.06.2021

Зомер је био концетрисан и одличном интервенцијом одбранио је ударац десног бека.

23:00 28.06.2021

Лорис је био сигуран и без проблема је одбранио ударац.

22:58 28.06.2021
22:52 28.06.2021

Феноменална утакмица у Букурешту, идемо у додатних 30 минута!

Примио је Коман лопту на груди, потом је шутирао из волеја и погодио је пречку.

22:48 28.06.2021

Какав фудбалски дан на Европском првенству.

Гаврановић је шутирао у доњи десни угао и Хуго Лорис није имао шанус.

22:42 28.06.2021

У офсајду се налазио Гаврановић и поништен му је гол. Умало 3:3 у Букурешту.

22:38 28.06.2021

Сеферовић се нашао на правом месту и главом савладао Лориса.

22:32 28.06.2021

Спектакуларан гол Пола Погбе!

Невероватан ударац, под пречку.

22:30 28.06.2021

И плус је примила два гола.

22:27 28.06.2021

Погледајте још једном потез Бенземе код првог гола.

22:23 28.06.2021

Ударио је Варана у главу и досуђен је фаул у нападу.

22:21 28.06.2021

Први голман који је одбранио пенал на великом такмичењу за Француску од Фабијана Бартеза.

22:16 28.06.2021

Поново Карим Бензема!

Нашао се на правом месту и главом је убацио лопту у гол.

22:14 28.06.2021

Казна за промашени једанестерац.

Феноменалан потез Карима Бенземе и гол за изједначење.

Само минут касније Француска је могла до изједначења.

Погба је сјајно пронашао Мбапеа, који је пласирао лопту поред стативе.

22:12 28.06.2021
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Феноменална одбрана голмана Француске. Капитенски.

22:11 28.06.2021

Павар је оборио Зубера и једанеастерац!

22:07 28.06.2021

Рафаел Варан реаговао је у последњем тренутку испред Хариса Сеферовића.

22:03 28.06.2021

Кингсли Коман заменио је Кристијана Ленглеа. Крилни нападач улази уместо штопера.

21:48 28.06.2021

Јако лоше полувреме Француске, мораће да заиграју много боље ако желе пласман даље.

21:37 28.06.2021

За сада су то све јалови напади. Швајцарска се организовано брани и готово да нема рупа.

21:32 28.06.2021

Био је у одличној шанси, али јако лоше је примио лопту и она је завршила у гол-ауту.

21:31 28.06.2021

Лоше је захватио лопту.

21:29 28.06.2021

Погледајте шансу из 23. минуту.

21:28 28.06.2021

Снажно мало поред леве стативе. Имали су Швајцарци среће.

21:26 28.06.2021

Француски фудбалер упутио је непрецизан ударац.

21:20 28.06.2021

Погба је послао одличну лопту, али је нападач Француске слабо прихватио лопту. Касније се видело да је играч ПСЖ-а био у офсајду.

21:12 28.06.2021

Феноменална лопта Зубера, у казненом простору налазио се Сеферовић који је главом савладао Лориса.

21:10 28.06.2021

Да је нешто боље додао лопту, Бензема би био у одличној шанси. Ипак, овако ништа од ње.

21:04 28.06.2021

Од старта утакмице актуелни шампиони света притискају.

21:00 28.06.2021
20:53 28.06.2021