Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Радост фудбалера Швајцарске након елиминације Француске – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Сензација – Швајцарска после пенала елиминисала Француску!

Фудбалери Швајцарске победили су Француску после бољег извођења пенала и пласирали су се у четвртфинале Европског првенства. У Букурешту је виђена спектакуларна утакмица, а Швајцарци излазе као победници и у борби за полуфинале играће против Шпаније.
Трагичар Француске је Килијан Мбапе који у регуларном делу, а затим и у продужецима, односно пеналима, није могао да погоди мрежу Јана Зомера. Његовим промашајем, Француска је елиминисана са Шампионата.
Шест голова, промашен пенал који је окренуо утакмицу, надмоћ, па опуштеност Француза, борбеност Швајцараца, продужеци, пенали, драма... У престоници Румуније смо све видели.
У спорту, али и у животу углавном вас стигне казна када не искористите велику шансу, и то се управо десило Швајцарској која је имала прилику да оде на два гола предности, али је Рикардо Родригез промашио једанеастерац.
© AP Photo / Daniel MihailescuХуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020
Такође, казна вас стигне и када мислите да сте превише добри, када се опустите у тој надмоћи, и то је био случај са Француском.
Када се споје те две ствари, као у случају ове две репрезентације, добијете утакмицу са шест голова, два продужетка и пеналима.
Драма је почела на старту другог полувремена. Играо се 55. минут када је Родригез преузео одговорност након што је Павар оборио Зубера. Родригез је пласирао лопту, а Лорис је спектакуларном одбраном спречио да на семафору буде 0:2.
Казна углавном стигне, али мало ко је очекивао да ће у наредна четири минута резултат бити 2:1.
Француска, ношена енергијом коју им је убризгао Лорис, кренула је да гази и преко Карима Бенземе стигла је до преокрета. Нападач Триколора у 57. минуту извео је фантастичан потез, примио је лопту попут Дениса Бергкампа и потом је савладао Зомера.
За само два минута Бензема се поново уписао у листу стрелаца. Гризман је шутирао, Зомер одбранио, али је на другој стативи био спреман нападач Реал Мадрида и главом је погодио мрежу противника.
Швајцарска је деловала погубљено, шокирао их је промашен пенал Родригеза, а потом и два примљена гола у кратком периоду, те је Француска то искористила и у 75. минуту преко Погбе дошла до 3:1.
Везни фудбалер упутио је страшан ударац са 25 метара и феноменалним голом, чинило се, нокаутирао екипу Владимира Петровића.
Ипак, баш као на сусрету Шпаније и Хрватске, екипа која је губила 3:1 успела је да у финишу утакмице изједначи.
Све је кренуло од опуштености Француске. Харис Сеферовић другим поготком на утакмици смањио је на 3:2, али су Триколори и поред тога били сигурни у тријумф.
Међутим, преварили су се. Марио Гаврановић је у 90. минуту послао лопту у доњи десни угао и Уго Лорис није могао да је дохвати. Био је ово потпуни шок за тим Дидијеа Дешана.
У последњем минуту надокнаде Француска је имала велику шансу да ипак победи у регуларном делу меча. Коман је примио лопту, шутирао и погодио пречку.
Ушло се у продужетак и првих петнеаст минут нисмо видели гол. То не значи да није било прилика.
Најбољу је имао Бенџамин Павар у 95. када је шутирао под пречку, а Јан Зомер сјајном интервенцијом спречио ново вођство Француза.
У другом продужетку Французи су наставили са нападима, али није их хтео гол. Прецизније, није хтео Килијана Мбапеа који је на крају испао и трагичар у пенал серији.
Мбапе је промашио две добре шансе и ушло се у једанеастерце. Тамо је крилни нападач ПСЖ био трагичар и Швајцарска пролази међу осам најбољих репрезентација.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик спорт.

Пенали!

0:1 – Марио Гаврановић сигуран. Послао је Лориса у другу страну.
1:1 – Пол Погба за изједначење!
1:2 – Шер хладнокрвно. Швајцарска води.
2:2 – Оливије Жиру! Без промашаја у прве две серије.
2:3 – Аканђи прецизан! Поново вођство Швајцарске.
3:3 – Маркус Тирам погађа.
3:4 – Лорис је био на лопти, али је Варгас погодио!
4:4 – Кимпембе прецизан! Драма...
4:5 – Мехмеди сигуран!
4:5 – МБАПЕ ЈЕ ПРОМАШИО!

23:30 28.06.2021
119' – 3:3 – одлична одбрана Зомера

Шутирао је Жиру, а голман Француске одлично је реаговао.

23:28 28.06.2021
118' – 3:3 – ближимо се пеналима

Све мање времена.

23:25 28.06.2021
114' – 3:3 – опасан напад

Жиру је шутирао, али је погодио Мбапеа и пропала је прилика.

23:21 28.06.2021
110' – 3:3 – најбоља шанса за Француску!

Мбапе се нашао у сјајној шанси, али је шутирао јако лоше.

23:20 28.06.2021
109' – 3:3 – Мбапе шутира поред гола

Коман му је додао лопту, а крилни нападач је левом ногом шутирао поред гола.

23:19 28.06.2021
108' – 3:3 – опао је темпо у другом продужетку

Чувају се екипе, ако овако наставе, гледаћемо пенале.

23:14 28.06.2021

Сјајна слика. Минут разлике од десне и леве фотографије.

23:11 28.06.2021
105' – 3:3 – крај првог продужетка

Без голова у првих петнаест минута игре.

23:06 28.06.2021
98' – 3:3 – прилика за Комана

Погодио је спољни део мреже.

23:04 28.06.2021
97' – 3:3 – одлична интервенција Варана
Репрезентативац Швајцарске Харис Сеферовић постиже гол против Француске - Sputnik Србија

Мбабу је лепо прошао, послао је оштар центашут и тамо је био Варан да отклони опасност.

23:02 28.06.2021
95' – 3:3 – велика шанса за Павара

Зомер је био концетрисан и одличном интервенцијом одбранио је ударац десног бека.

23:00 28.06.2021
93' – 3:3 – добар покушај Мехмедија

Лорис је био сигуран и без проблема је одбранио ударац.

22:58 28.06.2021
91' – 3:3 – почео је продужетак!
22:52 28.06.2021
Идемо у продужетак!

Феноменална утакмица у Букурешту, идемо у додатних 30 минута!

90+4 – 3:3 – ПРЕЧКА! Кингсли Коман није имао среће

Примио је Коман лопту на груди, потом је шутирао из волеја и погодио је пречку.

22:48 28.06.2021
90' – 3:3 – ГОЛ! Швајцарска изједначила!

Какав фудбалски дан на Европском првенству.

Гаврановић је шутирао у доњи десни угао и Хуго Лорис није имао шанус.

22:42 28.06.2021
85' – 3:2 – Швајцарској поништен гол

У офсајду се налазио Гаврановић и поништен му је гол. Умало 3:3 у Букурешту.

22:38 28.06.2021
81' – 3:2 – ГОЛ! Француска се опустила, Швајцарска смањује

Сеферовић се нашао на правом месту и главом савладао Лориса.

22:32 28.06.2021
75' – 3:1 – БУМ! Страшан гол Погбе

Спектакуларан гол Пола Погбе!

Невероватан ударац, под пречку.

22:30 28.06.2021
74' – 2:1 – од промашеног пенала Швајцарска није имала шут ка голу

И плус је примила два гола.

22:27 28.06.2021

Погледајте још једном потез Бенземе код првог гола.

22:23 28.06.2021
66' – 2:1 – неопрезан старт Сеферовића

Ударио је Варана у главу и досуђен је фаул у нападу.

22:21 28.06.2021

Први голман који је одбранио пенал на великом такмичењу за Француску од Фабијана Бартеза.

22:16 28.06.2021
59' – 2:1 – ГОЛ! Поново Бензема!

Поново Карим Бензема!

Нашао се на правом месту и главом је убацио лопту у гол.

22:14 28.06.2021
57' – 1:1 – ГОЛ! Бензема!

Казна за промашени једанестерац.

Феноменалан потез Карима Бенземе и гол за изједначење.

56' – 0:1 – стопостотна шанса за Мбапеа!

Само минут касније Француска је могла до изједначења.

Погба је сјајно пронашао Мбапеа, који је пласирао лопту поред стативе.

22:12 28.06.2021
55' – 0:1 – Лорис одбранио пенал Родригезу!
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Феноменална одбрана голмана Француске. Капитенски.

22:11 28.06.2021
53' – 0:1 – пенал за Швајцарску!

Павар је оборио Зубера и једанеастерац!

22:07 28.06.2021
50' – 0:1 – велика шанса за Швајцарску!

Рафаел Варан реаговао је у последњем тренутку испред Хариса Сеферовића.

22:03 28.06.2021
46' – 0:1 – почело је друго полувреме!

Кингсли Коман заменио је Кристијана Ленглеа. Крилни нападач улази уместо штопера.

21:48 28.06.2021
45' – 0:0 – крај првог полувремена!

Јако лоше полувреме Француске, мораће да заиграју много боље ако желе пласман даље.

21:37 28.06.2021
39' – 0:1 – трају напади Француске

За сада су то све јалови напади. Швајцарска се организовано брани и готово да нема рупа.

21:32 28.06.2021
32' – 0:1 – слаб потез Рабиоа

Био је у одличној шанси, али јако лоше је примио лопту и она је завршила у гол-ауту.

21:31 28.06.2021
31' – 0:1 – Емболо главом поред гола

Лоше је захватио лопту.

21:29 28.06.2021

Погледајте шансу из 23. минуту.

21:28 28.06.2021
28' – 0:1 – опасан шут Рабиоа

Снажно мало поред леве стативе. Имали су Швајцарци среће.

21:26 28.06.2021
25' – 0:1 – ударац Мбапеа поред гола

Француски фудбалер упутио је непрецизан ударац.

21:20 28.06.2021
21' – 0:1 – лош пријем лопте Мбапеа

Погба је послао одличну лопту, али је нападач Француске слабо прихватио лопту. Касније се видело да је играч ПСЖ-а био у офсајду.

21:12 28.06.2021
15' – 0:1 – ГОЛ! Швајцарска води против Француске!

Феноменална лопта Зубера, у казненом простору налазио се Сеферовић који је главом савладао Лориса.

21:10 28.06.2021
12' – 0:0 – слабо додавање Мбапеа

Да је нешто боље додао лопту, Бензема би био у одличној шанси. Ипак, овако ништа од ње.

21:04 28.06.2021
5' – 0:0 – притисак Француске

Од старта утакмице актуелни шампиони света притискају.

21:00 28.06.2021
1' – 0:0 – почела је утакмица!
20:53 28.06.2021