Звезда одлична на почетку припрема

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде  - Sputnik Србија, 1920, 28.06.2021
Фудбалери Црвене звезде су припреме за нову сезону стартовали на најбољи могући начин, тријумфом над екипом Гак, резултатом 4:0.
Орно су дочекали први пријатељски меч на припремама у Аустрији изабраници Дејана Станковића. Све актере меча обрадовала је публика, с обзиром на то да је неколико стотина гледалаца стигло да испрати утакмицу. Ривал је изашао у формацији са тројицом фудбалера у последњој линији, а већ од старта су црвено-бели наметнули темпо игре који их је красио и претходне такмичарске године. Услед изостанка Борјана који је због репрезентативних обавеза добио нешто дужи одмор, капитенска трака се нашла око руке Катаија.
Затресла се мрежа ривала већ у четвртом минуту када је Саного са ивице казненог простора прецизно погодио гол Гака, али је успут направио прекршај над Гантшчингом, па је резултат остао 0:0. Офанзивно је деловао Гајић од старта утакмице, па се после његовог продора и центаршута из деветог минута – Павков нашао у прилици, али је лопта завршила преко гола.
Подсетио је Иванић на то да има невероватну технику у 14. минуту. Сјајно додавање у простор упутио је Родић, везни фудбалер из Бачког Јарка се феноменалним дриблингом ослободио чувара и рутински са десетак метара, искоса са леве стране, матирао Мејерхофера. Свега шест минута касније, непрописно је заустављен Павков од стране Хубера у казненом простору Гак-а, одговорност је преузео Александар Катаи и рутински матирао ривала са 11 метара. Истакао се и Поповић са неколико интервенција у првих 20 минута сусрета, док је Катаи претио и главом.
Гужву у петерцу искористио је Радован Панков који је у 29. минуту закуцао лопту у мрежу и малтене решио питање победника после нешто мање од пола сата игре. Имао је и Павков прилику у 35. минуту, али је после асистенције Николића са ивице казненог простора шутирао тик поред стативе, док је сличан покушај имао и Фалко неколико минута касније.
Изменио је Станковић читав тим на старту другог полувремена, а оно што нас све радује је повратак Страхиње Ераковића који је на старту пролећног дела претходне сезоне доживео повреду која га је неколико месеци одвојила од терена. Претио је Крстовић у два наврата по уласку на терен, али му је фалило више концентрације у последњем делу терена. Затресла се пречка у 55. минуту када је Канга сјајно гађао са тридесетак метара.
Минијатуру Бена у којој је нанизао неколицину фудбалера Гак-а, у гол је претворио Срнић који је помно пратио акцију и правовремено уклизао у петерцу, те матирао Мејерхофера. Крстовић је и у 78. минуту могао да постигне погодак, али му је поново недостајало више концентрације у завршници. Мирно су меч привели крају изабраници Дејана Станковића и на прави начин започели летње припреме за наредну сезону.