Детаљ са меча Енглеска – Немачка - Sputnik Србија

Немачка пала у Лондону! /видео/

Фудбалери Енглеске победили су Немачку резултатом 2:0 и пласирали се у четвртфинале Европског првенства.
Енглеска се осветила Немцима за пораз из 2010. године, када су Панцери избацили Горди албион у осмини финала Светског првенства.
Острвска селекција се по пети пут у историји пласирала у четвртфинале европских првенстава, а за то су били најзаслужнији стрелци Рахим Стерлинг и Хари Кејн.
У борби за полуфинале Енглези ће играти против бољег из дуела Шведска – Украјина (21.00).
​Немци су боље ушли у меч и високим пресингом терали Енглезе на грешке, али су се изабраници Гарета Саутгејта брзо истог ослободили.
Најбољу прилику у првих 20 минута имали су Енглези, после ударца Стерлинга. Тада је Нојер сјајно реаговао и сачувао своју мрежу.
У наредних десетак минута Немачка се повукла, а Енглеска је то искористила како би преузела иницијативу.
Ипак, наредна велика прилика десила се на половини острвске репрезентације, када је Вернеров покушај зауставио Пикфрод.
Све до првог минута надокнаде првог полувремена није виђено много тога занимљивог, да би се у тим тренуцима потпуно обрукао Хари Кејн.
Нападач Тотенхема је имао све у својим рукама после једне одбијене лопте, али је Хумелс реаговао у последњој секунди, па се на полувреме отишло са 0:0.
Голман Енглеске се поново истакао у 48. минуту, када је успео да пребаци лопту преко пречке после изузетног волеја Хаверца.
Утакмица је након те прилике ушла у нешто мирнији ритам, па су поједини стручњаци већ кренули да предвиђају продужетке, али...
Феноменална тимска акција Енглеске оставила је Стерлинга потпуно самог пред голом Нојера, након центаршута Шоа, па је крилни нападач Манчестер ситија постигао свој трећи гол на шампионату за 1:0.
Немци нису трошили време, па су после само шест минута могли до изједначења.
Хаверц је Милера спојио са голом, али је искусни нападач Бајерн Минхена промашио чист зицер.
Пет минута касније уследила је казна после још једне тимски савршене акције Енглеза.
Поново су комбиновали Грилиш и Шо, да би овог пута профитирао Кејн, који се искупио за промашај из првог полувремена и погодио за 2:0.
До краја утакмице Немци су покушавали да дођу до чуда, али реалних шанси за тако нешто није било.

19:48 29.06.2021

Добра прилика одлази у неповрат, након што се ни Горецка ни Хаверц нису најбоље снашли.

Клоп прави вероватно последњу промену, пошто дебитант на ЕП Мусиала мења Милера.

19:47 29.06.2021
19:45 29.06.2021

Саутгејт мења Рајса и убацује Хендерсона, како би освежио дефанзивни део везног реда.

На другој страни улазе Емре Џан и Лирој Сане, а излазе Гинтер и Госенс.

19:42 29.06.2021

То би, даме и господо, било то! Хари Кејн постиже први гол на турниру само неколико минута након нестварног промашаја Милера – и то је 2:0 за Енглеску!

Гнабри је изгубио лопту на средини терена, Шо одлично додао до Грилиша, а везиста Астон Виле савршено погодио Кејнову главу, који је лопту послао иза леђа Мануела Нојера.

19:38 29.06.2021

Савршен пас Хаверца добио је искусни Томас Милер. Имао је све у својим рукама, пошто је пред њим био само Пикфорд, али...

Милер је промашио чист зицер!

19:32 29.06.2021

Стрелац је Рахим Стерлинг!

Кејн је примио лопту на ивици шеснаестерца, али није био себичан. Пребацио је игру на леву страну ка Грилишу, он је додао лопту ка Шоу, који је савршено центрирао ка Стерлингу.

Крилни нападач Манчестер ситија је имао лак посао, па Енглеска води са 1:0!

19:30 29.06.2021
Навијачи Енглеске током дуела са Немачком - Sputnik Србија, 1920
Шоу на Вемблију: „Ово би могло да се заврши разводом“ /видео, фото/
19:25 29.06.2021

Серж Гнабри улази уместо Тима Вернера. Џек Грилиш мења Букаја Саку.

19:20 29.06.2021

Прошло је нешто више од сат времена игре на Вемблију, а гола још нема, иако је било по неколико прилика на обе стране.

И даље се чекају прве реакције Саутгејта и Лева.

Темпо је опао у последњих десетак минута, те ни једна ни друга не играју превише офанзивно у овим тренуцима.

19:13 29.06.2021

Кренула је контра Енглеске, али је Стерлинг био превише себичан, па је изгубио лопту. Немци су узвратили истом мером, али је превише желео Вернер, па је од свега његова екипа добила само корнер.

19:05 29.06.2021

Села је лопта на волеј Хаверцу, али је поново на висини задатка био Пикфрод. Лопта је ишла директно под пречку, али је Енглез успео да је прстима пребаци преко гола.

19:02 29.06.2021

Не мењају ни Саутгејт ни Лев.

18:47 29.06.2021

Било је свега и свачега у првих 45 минута. По неколико солидних шанси на обе стране, највећу је пропустио Кејн у последњем минуту.

Ипак, остаје 0:0!

18:45 29.06.2021

Колосална шанса за Енглеску! Лопта се уз много среће одбила до Кејна, а он је имао ситуацију један на један са Нојером, који је већ пао на траву.

Нападач Тотенхема је морао само да лопту помело мало у страну и пошаље је у мрежу, али је дао себи нејасно велики фор и допустио Хумелсу да интервенише!

18:41 29.06.2021

Слободан ударац са опасне удаљености заврши осе интервенцијом штопера Хумелса. Трипије је лопту „боцнуо“ не би ли преварио високо посатвљену последњу линију одбране противника, а све је чекао Кејн. Ипак, Хумелс је интервенисао у последњем тренутку.

18:38 29.06.2021

Блажи притисак Енглеза у последњих неколико минута. Немци се добро бране и не допуштају противнику да пробије њихову задњу линију, а онда на контру покушавају да дођу до прилике. Међутим, и дефанзивци Енглеске су добро позиционирани.

18:32 29.06.2021

Право ниоткуда су Немци поново кренули да нападају. Први атак завршио се јалово, али је у другом Тимо Вернер имао добру шансу.

Ипак, морао је боље како би савладао Џордана Пикфорда.

18:27 29.06.2021

Још један добар напад Енглеза по боку. Центаршут Трипијеа завршио је директно на глави Мегвајера, али је Госенс довољно засметао штоперу Манчестер јунајтеда, па је његов ударац главом завршио не претерано близу гола Мануела Нојера.

Хари Мегвајер у покушају против Немачке на Европском првенству - Sputnik Србија
18:24 29.06.2021

Не дешава се пуно тога занимљивог у последњих 7,8 минута. Немци јесу боље почели меч, али већ неко време њихова нападачка игра не успева да дође до изражаја, док су Енглези све опаснији.

18:18 29.06.2021
18:15 29.06.2021

Одличан ударац Стерлинга са дистанце, али још боља одбрана Нојера!

Немачки голман затим заутавља и ударац Мекгвајера, па остаје 0:0. Енглези су све бољи и бољи.

18:13 29.06.2021

Ридигер је начинио фаул близу корнер заставице. Навијачи Немачке су били забринути с обзиром да су Енглези изузетно опасни после прекида, али је гужва у казненом простору Немачке брзо отклоњена.

18:08 29.06.2021

Фаул је начињен на самој ивици шеснаестерца, па су уместо пенала добили само слободан ударац.

Слободњак је извео Каи Хаверц, али је погодио само живи зид.

18:00 29.06.2021

Висок пресинг Немаца тера Енглезе на доста грешака. Неколико опасних убацивања у казнени простор домаћина, али већих прилика нема.

17:52 29.06.2021
17:10 29.06.2021

У осмини финала Светског првенства у Јужној Африци 2010. године Немачка је победила Енглеску резултатом 4:1.