Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Артем Довбик слави гол који је донео победу Украјини над Шведском у осмини финала Европског првенства - Sputnik Србија

Украјина слави хероја Довбика и чека дуел са Енглеском! /видео/

Фудбалери Украјине савладали су Шведску резултатом 2:1 после продужетака и пласирали се у четвртфинале Европског првенства.
Украјина је до тријумфа дошла голом у првом минуту надокнаде другог продужетка, а херој нације је био резервиста Артем Довбик, који је постигао први гол у каријери за своју репрезентацију.
Изабраници чувеног Андреја Шевченка ће се у четвртфиналу састати са Енглеском.
Украјинцима је ово први пут да су дошли до четвртфинала Европског првенства.
​Мирно је било на почетку утакмице, све до 11. минута, када је Јаремчук имао велику шансу коју није искористио, пошто му је Олсен одбранио ударац у ситуацији један на један.
Швеђани су имали наредну прилику, али се иницијатива убрзо вратила на страну Украјинаца.
Већи посед лопте исплатио се у 27. минуту када је Зинченко остао сам и јако снажним и прецизним ударцем погодио за 1:0.
Обе репрезентације играле су офанзивно, али прилика није било све до 43. минута.
Тада је Форсберг уз много среће успео да изједначи на 1:1, те се са тим резултатом отишло на полувреме.
Наставак утакмице је почео са много жеље на обе стране, а убрзо су кренуле да се стварају прилике.
У само два напада виђене су две стативе, по једна на обе стране, али су мреже мировале.
У 60. минуту Исак је изашао пред Бучшана, а шест минута касније је шансу имао Кулушевски, да би недуго затим феноменални Форсберг погодио пречку.
У последњих петнаестак минута није виђено много прилика, јер је умор одрадио своје, па се отишло у продужетке.
Селектори су на старту продужетка покушали да освеже своје саставе, пошто је било евидентно да ниједни ни други немају снаге да играју у ритму у којем су претходно играли.
Ситуација се значајно закомпликовала за Швеђане у 99. минуту, када је Данијелсон катастрофално стартовао над Беседином, повредивши га и успут зарадивши директан црвени картон.
До краја првог продужетка виђен је притисак Украјине уз једну мању, безопаснију прилику и неколико корнера.
У другом продужетку наставили су да се повређују играчи на обе стране, али ниједан пех није био онолики колики је био Бесединов.
Највећу прилику у додатних 30 минута пропустио је Добвик, који је лансирао лопту преко гола из стопостотне шансе, али је истовремено био и офсајд.
Судбоносни моменат догодио се у 121. минуту, када је Зинченко центрирао, а на лопту натрчао Довбик, који је погодио за 2:1 и велико славље у Украјини.
Крај!

Украјина је победила Шведску са 2:1 и заказала дуел у четвртфиналу са Енглеском!

23:30 29.06.2021
120+1' Гоооооооол!

Зинченко је центрирао, а Довбик је натрчао на лопту и главом је сместио иза леђа Олсена.

Први гол младог нападача у каријери за своју репрезентацију.

2:1 за Украјину!

23:24 29.06.2021
116' Све је мање времена...

Украјници нападају, стварају шансе, али не могу до гола. Све смо ближи једанаестерцима.

23:15 29.06.2021
110' Офсајд спасао Добвика бруке

Малиновски је послао пас ка Добвику, који је био сам пред голманом Шведске. Послао је лопту далеко изнад гола из стопостотне шансе, али и да је погодио не би се важило, јер је линијски судија подигао заставицу.

23:06 29.06.2021
Крај првог продужетка
23:05 29.06.2021
104' Прилика за Украјинце

Прва прилика у првом продужетку, али без веће опасности по гол Олсена.

Беседин је озбиљније повређен и уз помоћ медицинског особља напушта терен.

23:00 29.06.2021
99' Црвени за Данијелсона!

Данијелсон је покосио Беседина. Орсато је прво показао жути картон, а онда после гледања поновљеног снимка променио одлуку и искључио Швеђанина.

Вероватно најружнији старт на првенству.

Беседин, који је ушао у игру на старту продужетка, не може да настави меч, па уместо њега улази Циганков.

22:58 29.06.2021
97' Трострука измена Андерсона

Покушавају оба селектора да освеже своје екипе, пошто је јасно да је већина играча изузетно уморна.

За Шведску су на терену Квејсон, Берг и Клесон, а изашли су Кулушевски, Исак и Ларсон.

22:55 29.06.2021
95' Две промене Шевченка

Селектор Украјине је избацио Јаремчука и Степаненка, а убацио Беседина и Макаренка.

Продужеци!

Играће се још двапут по 15 минута.

22:45 29.06.2021
2 минута надокнаде
22:44 29.06.2021
89' Кулушевски није могао сам

Добио је лопту у казненом простору противника, али је око њега било неколико Швеђана и ниједан саиграч. Шутирао је из тешке позиције и од свега добио само корнер.

22:43 29.06.2021
88' Умор је одрадио своје, све смо ближи продужецима

Види се жеља и код једних и код других, али је паклени ритам у претходних 88 минута узео данак.

22:37 29.06.2021
83' Повредио се Аугустинсон

Неће моћи да настави утакмицу, па га мења Бенгтсон. Излази и Лустиг, а улази Крафт.

Шевченко је досад направио само једну промену, када је у 61. минуту избацио Шапаренка, а убацио Малиновског.

22:30 29.06.2021
75' Нема одмора

Настављају се напади и једних и других, нешто више Украјинаца у овим тренуцима. У последњих пет минута нема пречки и статива, али ритам није значајно опао.

69' Пречка!

Емил Форсберг је дефинитивно играч утакмице, засад. Предриблао је неколико противничких дефанзиваца, наместио се на десну ногу и – погодио пречку!

22:21 29.06.2021
66' Бомба Кулушевског, па прилика и на другој страни!

Изузетан шут крилног нападача Шведске, али гола нема. Сјајна одбрана Бушчана.

Уследила је прилика на другој страни, али је Јармоленков ударац био прелак плен за Олсена.

22:20 29.06.2021
60' Велики промашај Исака

Распламсала се борба. Нападач Шведске Исак је могао да донесе предност својој екипи, али...

22:12 29.06.2021
56' Поново статива!

Две стативе у два напада! Форсберг је пласирао лопту коју голман Украјине није могао да дохвати, али га је зауставио оквир гола.

22:10 29.06.2021
55' Статива!

Јармоленко је мајсторски оставио лопту Сидорчуку, а он је погодио – стативу! Олсен је био скамењен, али је имао среће.

22:09 29.06.2021
53' Велика борба

Нападају и једни и други у наставку. Прилике се ређају на обе стране, али нема колосалних, па мреже мирују.

22:04 29.06.2021
Почело је друго полувреме
21:46 29.06.2021
Крај првог полувремена
43' Гол – 1:1!

Стрелац је Емил Форсберг.

Примио је лопту Форсберг на двадесетак метара од гола, наместио се на леву ногу, а онда уз много, много среће савладао голмана Украјине.

Лопта је закачила Забарњија, променила правац и завршила у мрежи.

1:1 у Глазгову!

21:41 29.06.2021
40' Украјина напада, Шведска чека контру

Малтене од почетка меча Украјинци имају теренску инцијативу. Швеђани своју шансу траже преко контри, али никако да је добију.

21:32 29.06.2021
32' Претње на обе стране

Прво је Ларсон покушао да изједначи, да би минут касније Јармоленко имао добру шансу.

Остаје 1:0 за Украјинце...

21:27 29.06.2021
27' Води Украјина!

Стрелац је Зинченко.

Поново је напад кренуо по десном боку, који Украјинци константно експлоатишу. Овог пута је лопта завршила на супротној страни код Зинченка, који је распалио по лопти и учинио Олсена немоћним.

1:0 за Украјину!

21:21 29.06.2021
19' Прете Швеђани!

Шведска је после шансе Јаремчука имала неколико солидних шанси.

Најбољу је пропустио Александер Исак у 19. минуту, када је његов ударац завршио тик поред десне стативе.

21:11 29.06.2021
11' Јаремчук промашио велику шансу

Дефинитивно најбоља прилика вечерас. Украјина је успела да избегне офсајд замку ривала, а онда је Јаремчук могао да донесе предност. Међутим, Олсен је сјајно реаговао.

21:08 29.06.2021
8' Мирно на почетку

Украјинци држе лопту у својим ногама, али не успевају да створе прилике.

Шведска је добила први корнер на утакмици и упутила први ударац, али промене резултата нема.