Хрватска после драме избегла нови дебакл!

© Фото : ФИБАДетаљ са утакмице Хрватска – Тунис
Детаљ са утакмице Хрватска – Тунис - Sputnik Србија, 1920, 01.07.2021
Кошаркашка репрезентација Хрватске победила је после драме Тунис 75:70 и пласирала се у полуфинале квалификација за Олимпијске игре чији су домаћини у Сплиту.
Изабраници Вељка Мршића дан раније претрпели су тежак од Бразила и против Туниса су морали да остваре тријумф да би обезбедили пласман међу четири најбоље селекције.
Виђена је велика драма, а човек од одлуке био је Павле Марчинковић који је погодио тројку на 30 секунди до краја, а потом је и у пенал серији дошао до кључног офанзивног скока након што је Марио Хезоња промашио бацање.
Хрватска ће у полуфиналу играти против Немачке, док ће се у другом састати Бразил и Мексико.
Croatia survive!

Mario Hezonja 'just did it' 😎#FIBAOQT | @CbfHks pic.twitter.com/EArNPNTG4M
После прве четвртине, тачније после првог полувремена утисак није био да ћемо гледати неизвесну утакмицу. Ватрени су доминирали, играли пре свега дефанзивно јако добро и после двадесет минута резултат је био – 44:28.
Међутим, трећа деоница потврдила је оно што прати селекцију Хрватске годинама – неконстантност и ментална нестабилност. Дозволили су противнику да се потпуно врати у меч добивши трећи период са 29:14.
Необјашњиво је шта се десило Хрватској у овом периоду меча, али су изабраници Вељка Мршића успели да се врате и на крају славе.
Најефикаснији у победничком тиму био је Хезоња са 27 поена, а Богдановић и Жижић су постигли по 14. Код Туниса бољи од осталих био је Межри са 13 поена, пет скокова и четири асистенције.