Фудбалери Италије прослављају гол против Белгије - Sputnik Србија

Две „голчине“ одвеле Италију у полуфинале – крај за првог фаворита! /видео/

Фудбалери Италије победили су Белгију резултатом 2:1 и пласирали се у полуфинале Европског првенства.
Италија ће се за финале борити са Шпанијом, која је претходно елиминисала Швајцарску, док је Белгија, екипа коју су многи сматрали првим фаворитом за освајање трофеја, завршила учешће.
Ово је Италијанима пети пут да долазе до полуфинала, први након ЕП 2012. године када су се окитили сребрном медаљом.
Изабраницима Роберта Манћинија ово је пета победа у исто толико мечева, пошто су у групи савладали Турску, Швајцарску и Велс, а у осмини финала Аустрију на продужетке.
​Утакмица је почела офанзивно на обе стране, са високим пресингом Италијана и покушајима Белгије да створе прилику из контранапада.
Већ у 13. минуту виђен је први гол, када је мрежу Куртое затресао Бонући, али је тај гол поништен због офсајда италијанског дефанзивца.
Екипе су се смењивале са нападима у наставку утакмице, покушавајући да дођу до гола којим би себи олакшали посао.
Италијани су у једном тренутку преузели иницијативу и после сјајне роле Бареле дошли до поготка за 1:0.
Белгија је кренула још јаче у напад након примљеног гола, али се Италија ни тада није потпуно затворила, напротив.
Имали су Манћинијеви пулени своје шансе, а једну су искористили у 44. минуту, када је Лоренцо Инсиње постигао један од најлепших голова целог првенства за 2:0.
Иако је деловало да ће Италијани мирно отићи на полувреме, уследио је хладан туш, пошто је словеначки судија Винчић досудио пенал у надокнади времена.
Најстрожу казну изборио је млади Доку, а искористио ју је Ромелу Лукаку без икаквих проблема.
Првих 15 минута другог полувремена прошло је у брзом темпу, али без великих прилика.
У 61. минуту прву од две колосалне шансе имао је Лукаку, али је невероватни Спинацола успео да га изблокира, да би затим нападач Интера промашио лопту после центаршута Шадлија.
У међувремену покушали су Спинацола и Барела на другој страни, али Куртоа није био савладан по трећи пут.
Белгијанци су наставили да нападају, али Италијани су се сјајно бранили, док су њихови противници били и видно истрошени, па промене резултата није било све до последњег судијског звиждука.
Полуфинале између Италије и Шпаније игра се 6. јула у 21.00 на лондонском Вемблију.
​Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт.
22:56 02.07.2021
20:45 02.07.2021
22:52 02.07.2021

Италија је издржала и заказала полуфинале са Шпанијом.

Италија – Белгија 2:1!

22:49 02.07.2021
22:41 02.07.2021

Ређају се шансе, али не стопостотне. Италијани се одличне бране и ни не покушавају да нападну.

Времена је све мање за изједначење, пошто Италија води 2:1.

22:35 02.07.2021

Мора да напусти терен. Излази и Инсиње, а на терену су Берарди и Емерсон.

22:33 02.07.2021

Насер Шадли је ушао у 69. минуту, одмах створио шансу за своју екипу, а онда у 74. минуту морао да напусти терен због повреде.

Он је заменио Менијеа, а сада је њега заменио Прет.

У међувремену код Белгијанаца је Мертенс заменио Тилеманса, а код Италјана су ушли Кристанте и Белоти уместо Вератија и Имобилеа.

22:30 02.07.2021

Тек што је ушао Насер Шадли, одмах је направио проблем Италијанима. Центрирао је са леве стране, а Лукаку је за центиметар промашио лопту пред небрањеном мрежом Донаруме.

22:25 02.07.2021

Убацио се из другог плана и натрчао на лопту, али је био замало непрецизан. Да је погодио за 3:1 питање победника би вероватно било решено.

22:22 02.07.2021

Сјајно игра стрелац Барела. Спаја саиграче са голом константно, али промене резултата нема. Инсињеов ударац брани Куртоа.

22:20 02.07.2021

Де Брујне је Лукакуа спојио са голом, али је искусни нападач успео да погоди Спинацолу, иако је само тај један играч био испред њега и гола!

22:18 02.07.2021

Нападач Италије је пред други гол своје екипе завршио на трави у великим боловима.

Ипак, то је све била само представа не би ли добио пенал. Погледајте шта се тачно десило...

22:16 02.07.2021

Иако нападају и једни и други, додуше Белгија чешће, већих прилика од почетка другог полувремена није било.

22:04 02.07.2021
21:48 02.07.2021
21:47 02.07.2021

Лопта послата у једну, а Донарума у другу страну.

65. гол Лукакуа у дресу репрезентације на његовој 98. утакмици.

Пред одлазак на полувреме је 2:1 за Италију!

21:45 02.07.2021

Ди Лоренцо је одгурнуо Докуа. Винчић је показао на белу тачку, сачекао потврду ВАР собе и потврдио своју одлуку.

21:44 02.07.2021

Ово је био гол о којем ће се препричавати. Ако је погодак Бареле био мајсторија, ово је онда са друге планете.

Инсиње одводи Италију на 2:0!

21:41 02.07.2021

Затворили су се Италијани после постигнутог гола, али нису потпуно ушли у свој добро познати катанаћо.

Кијеза се нашао у солидној позицији, добро шутирао, али недовољно да би савладао Куртоу.

21:31 02.07.2021

Имобиле је пао, тражио пенал, али су његови саиграчи наставили да играју.

Вермален је поклонио лопту противнику, а одговорност је преузео Барела, који се изборио са неколико дефанзиваца и савршено прецизним ударцем савладао Куртоу.

1:0 за Италију!

21:26 02.07.2021

Ако Италијани изгубе лопту следи муњевита контра Белгијанаца коју углавном вуче невероватни Де Брујне.

Овог пута је на висини задатка био Донарума, који је зауставио Лукакуов ударац.

Ипак, и Италијани имају адут, пошто праве много проблема противнику високим пресингом.

21:22 02.07.2021

Кевин де Брујне је наместио лопту на леву ногу, одлично шутирао, али је млади Донарума био на висини задатка.

21:21 02.07.2021

Пао је Инсиње у казненом простору, али словеначки судија Винчић није ни помислио да свира пенал.

21:13 02.07.2021

Бонући је постигао гол, Италијани су већ завршили радовање и кренули ка центру, а онда је стигла информација из ВАР собе да је дефанзивац Италије био у офсајду.

Гол је поништен!

21:02 02.07.2021

Већ у прва два минута имали смо по напад на обе стране. Додуше, без већих опасности.

Подсетимо, обе екипе су у претходне четири утакмице примиле по један гол.

21:01 02.07.2021
20:47 02.07.2021
Српски фудбалски тренер Александар Јанковић - Sputnik Србија, 1920
Јанковић за Спутњик: Енглези су „напумпани“, Белгија је сама себи највећи противник