Италија чека Србију у финалу квалификација

© Фото : ФИБАДетаљ са утакмице Италија – Порторико
Детаљ са утакмице Италија – Порторико - Sputnik Србија, 1920, 03.07.2021
Кошаркаши Италије победили су Доминиканску Републику 79:59 и пласирали су се у финале квалификација за Олимпијске игре које се одржавају у Токију од 23. јула до 8. августа. Азури ће за пласман на највеће спортско планетерно такмичење играти у недељу против Србије која је победила Порторико.
Италија није бриљирала у утакмици са Порториком, коју је одиграла у четвртак, али два дана касније пружила је јако зрелу партију и већ на полувремену се видело у ком правцу иде дуел.
Трећа четвртина била је кључна, Азури су у овом периоду дошли и до тридесет поена предности, те се у четвртој деоници играла рекреативна кошарка јер Доминиканци нису имали теоретске шансе да ухвате прикључак.
Италија ће у финалу играти против Србије која је касније победила Порторико.
Најефикаснији у победничком тиму био је Симоне Фонтекио са 17 поена, пратио га је Стефано Тонут са 14, док је Акиле Полонара постигао девет и уз то је имао пет скокова.
На другој страни Рамирес је постигао 12, а Енрикез 10 поена.