Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Надреални Дончић утишао Каунас и одвео Словенце на Олимпијске игре!

© Фото : ФИБАНавијачи Словеније током утакмице са Литванијом у Каунасу
Навијачи Словеније током утакмице са Литванијом у Каунасу - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2021
Лука Дончић и репрезентација Словеније успели су да савладају Литванију у Каунасу резултатом 96:85 и пласирају се на Олимпијске игре.
Словенија, актуелни шампион Европе, успела је да се пласира на Игре и остави Литванце без истог.
Најзаслужнији за то био је Дончић, који је још једном показао да је један од најбољих играча на планети, те је меч завршио са 31 поеном (13/23 из игре), 11 скокова и 13 асистенција.
Словенци ће на Играма, које почињу 23. јула, играти у Групи Ц са Шпанијом, Аргентином и домаћином Јапаном.
​Обе репрезентације су ушле изузетно мотивисано у утакмицу, а добру игру Дончића неутралисао је Валанчунас на другој страни.
Шутерски расположени Словенци су успели да се одлепе и да пред крај прве деонице дођу до +10, али је домаћин моментално одговорио већ почетком друге четвртине повео.
Дончић је наставио да доминира, па се на полувреме отишло у потпуном егалу, са резултатом 52:52.
​Плејмејкер Далас Маверикса је у истом ритму ушао и у трећу четвртину, што је донело Словенцима нову двоцифрену предност, након добре роле и Влатка Чанчара и Мајка Тобија.
Гости су у последњи квартал ушли са 11 поена предности, а после пет везаних поена младог аса Денвер Нагетса Чанчара било је +16.
​Словенци су наставили да играју у истом ритму и да погађају већину отворених шутева, те је деловало да имају одговор за сваки потез Литванаца, док је Дончић и даље био потпуно незаустављив.
Мимо очекивања су Словенци мирно привели меч крају и кренули у велико славље.
Поред Дончића, изузетан је био Влатко Чанчар са 18 поена и пет скокова, а добро су га пратили и Јака Блажић са 16 поена и Мајк Тоуби са 13 поена и четири ухваћене лопте.
На другој страни су по 14 поена убацили Арнас Буткевичус, Јонас Валанчунас и Мантас Калнијетси, док је подбацио Домантас Сабонис који је имао свега девет поена.