Крај за Богдановића и Атланту! /видео/

© AP Photo / Curtis ComptonБогдан Богдановић и Нејт Мекмилан
Богдан Богдановић и Нејт Мекмилан - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2021
Кошаркаши Атланте Хокс елиминисани су из плеј-офа после пораза од Милвоки Бакса у шестој утакмици финала Источне конференције. Јастребови су изгубили пред домаћом публиком и укупним резултатом 4-2 завршили су учешће у доигравању.
Хокси су имали шансу да на свом терену обезбеде седму утакмицу, такозвану мајсторицу, али нису имале снаге и Бакси заслужено пролазе у велико финале.
Српски кошаркаш Богдан Богдановића одиграо је одличну утакмицу, на терену је провео 37 минута и постигао је 20 поена, уз два скока, три асистенције и три украдене лопте, уз одличних 7/12 из игре.
То је било недовољно јер су му саиграчи подбацили. Ту се пре свега мисли на Треја Јанга који је заиграо након две утакмице паузе, али утисак је да је можда било боље да одмори и на овом сусрету јер је био контрапродуктиван.
Јанга мучи повреда зглоба, што је било видно на терену и имао је само 14 поена уз катастрофалних 4/17. Томе је додао четири скока и девет асистенција.
Утакмица је преломљена у трећој деоници коју су изабраници Мајка Буденхолзера добили 44:29. На крају четвртине франшиза из Висконсина имала је 19 поена предности и ту је меч био готов.
Бакси су и на овом сусрету били без Јаниса Адетокумба, али његово одсуство се није осетило јер су Крис Мидлтон и Џру Холидеј одиграо сјајне мечеве.
Мидлтон је постигао 32 поена и уз то је имао седам асистенција, док је Холидеј био на прагу трипл-дабла – 27 поена, девет скокова, девет асистенција и четири украдене лопте.
Добар допринос дали су Лопез и Конатон са 13 поена, 12 је убацио Портис, а Тиг 11 поена.
У великом финалу НБА састају се Финикс Санси и Милвоки Бакси, а серија креће у ноћи између уторка и среде у 03.00. Предност домаћег терена има екипа из Аризоне.