Мајсторија Нејмара одвела Бразил у финале Копа Америке /видео/

© AP Photo / Silvia IzquierdoФудбалери Бразила прослављају победу над Перуом у полуфиналу Копа Америке
Фудбалери Бразила прослављају победу над Перуом у полуфиналу Копа Америке - Sputnik Србија, 1920, 06.07.2021
Фудбалери Бразила пласирали су се у финале Копа Америке победивши Перу резултатом 1:0.
Бразил је остварио пету победу у шест мечева на првенству Јужне Америке и пласирао се у велико финале, где ће играти са бољим из окршаја Аргентине и Колумбије (среда у 3.00).
Најбољи играч репрезентације Нејмар је пропустио велику шансу у осмом минуту, након чега је притисак фаворита био још јачи, али је Педро Галесе био на висини задатка.
После неколико пропуштених прилика, Нејмар се искупио сјајном асистенцијом за Лукаса Пакету.
Крилни нападач Пари Сен Жермена је помало неспретним дриблингом избацио три противничка чувара, а онда сјајно заврнуо лопту до усамљеног Пакете на тачки за извођење пенала – за 1:0.
У првих 45 минута Бразил је имао 64 одсто поседа лопте и десет шутева ка голу противника, наспрам једног са друге стране, али се на паузу отишло са минималном предношћу.
Перуанци су значајно мотивисаније ушли у друго полувреме и статистички надиграли Селесао, али никако нису могли да озбиљније угрозе гол Едерсона.
После шест минута надокнаде, судија је одсвирао крај и Бразил је прошао у финале.
Бразилци ће се 10. јула на својој Маракани у Рио де Жанеиру борити за 10. титулу Копа Америке. Испред њих су тренутно само Уругвај са 15 и Аргентина са 14 трофеја.