Борац прва „жртва“ новог правила УЕФА!

© Арена спорт / СкриншотДетаљ са утакмице Борац – Клуж
Детаљ са утакмице Борац – Клуж - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Фудбалери Борца из Бањалуке нису успели да се пласирају у друго коло квалификација за Лигу шампиона, пошто су укупним резултатом 4:3 поражени од Клужа из Румуније. Бањалучани су славили 2:1 после продужетака, али су у првом сусрету изгубили 3:1 и завршавају учешће.
Шампион Босне и Херцеговине прва је „жртва“ новог правила УЕФА које је ступило на снагу од ове такмичарске године. Европска кућа фудбала укинула је правило гола у гостима, те Борцу није било довољно 2:0 пред својом публиком после 90 минута игре.
Одлучујући гол у редовима шампиона Румуније постигао је Кипчиу у 118. минуту.
У првих 45 минута није било голова. Иницијативу су имали гостујући фудбалери, у 13. минуту затресли су мрежу Ћетковића, али гол је постигнут из офсајда, те је поништен.
Клуж је у 41. минуту запретио преко Деака који је шутирао јако добро из слободног ударца, а голман Борца је још бољом интервенцијом спречио вођство Румуна.
На старту другог полувремена Клуж је успео да постигне гол, али је и он поништен због недозвољене позиције. Нису имала среће гостујући играчи, а у 60. минуту уследио је шок.
Стојан Врањеш је одлично захватио лопту главом и лопта је завршила иза леђа Арлаускиса.
Ношени одличном енергијом домаћи фудбалери за само четири минута успели су да дуплирају предност и тиме анулирају заостатак из прве утакмице (3:1).
Стрелац је био нападач Панајотис Мораитис.
До краја регуларних деведесет минута није било голова, а како је УЕФА од ове сезоне укинула правило гола у гостима, уследили су продужеци.
У додатних тридесет минута игре екипа Клужа је била бољи ривал, два пута су имали велике шансе после шутева са дистанце, али једном је Ћетковић сјајно одбранио, а други пут је статива спасла Бањалучане.
Утисак је био да ће уследити пенали, али Кипчиу је у 118. минуту послао недобрањив ударац и голман Борца је савладан.
Домаћи фудбалери до краја утакмице покушали су дођу до гола који би им донео пенале, али нису имали снаге и Клуж пролази у друго коло квалификација за Лигу шампиона.
Борац такмичење наставља у квалификацијама за Лигу Европе.
Када Срби нису имали „Марш на Дрину“, могли су бар да се „посвађају“ као Италијани /видео/