Звезда пред 20.000 навијача без победе против Војводине! /видео/

© Фото : Screenshot/Youtube/Zvezda TVНавијачи Црвене звезда на утакмици против Војводине
Навијачи Црвене звезда на утакмици против Војводине - Sputnik Србија, 1920, 16.07.2021
Фудбалери Црвене звезде нису успели да остваре победу против Војводине, пред 20.360 навијача, на отварању нове сезоне Суперлиге Србије.
Звезда и Војводина – за коју је на клупи дебитовао „српски Дијего Симеоне“ Славољуб Ђорђевић – су на стадиону „Рајко Митић“ ремизирали резултатом – 0:0.
Актуелни шампион Србије је био бољи ривал, имао више прилика, па и један велики зицер Ел-Фардуа Бена, али је на крају остао без сва три бода.
Војводина је овим резултатом успела да прекине низ од 13 узастопних пораза против Звезде.
Изабраници Дејана Станковића су одмах по почетку утакмице преузели иницијативу и контролу утакмице, те кренули да стварају прилике.
Војводина је тек у неколико наврата запретила, а најбољу прилику у првих 45 минута имао је Бен, који је у 43. минуту погодио стативу.
Недуго затим запретили су и Катаи и Иванић, али се на паузу отишло без голова.
Друго полувреме почело је са приликама на обе стране, а у 51. Бен се поново нашао у центру пажње, али се обрукао.
Иванић му је додао лопту на петерац, али је офанзивац црвено-белих очајно шутирао и лопту из одличне позиције послао преко гола.
Једну од најбољих прилика на утакмици Воша је имала у 59. минуту преко Новевског, али се он није довољно добро снашао, па је Звезда поново преузела иницијативу.
Црвено-бели су наставили да нападају, али су Ђорђевићеви изабраници наставили да се добро бране, на крају одолели српском шампиону и поред седам минута надокнаде времена – и освојили бод у Београду.
Обе екипе током недеље очекују обавезе у Европи: Звезда у среду игра квалификације за Лигу шампиона против Каирата у Казахстану, док Војводина у четвртак игра у Литванији против Паневезиса у квалификацијама за Лигу конференција.
Лука Миливојевић добија жути картон на мечу против Швајцарске - Sputnik Србија, 1920, 16.07.2021
Србија је због њега патила у Русији, а он тврди: „Каријера ми је сада савршена“ /видео/
Хаос на дербију ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 16.07.2021